Черно море спечели срещу Ботев и доближи на точка лидера

26.09.2023 / 21:30 0

Кадър Диема Спорт

Блестящото представяне на "моряците" продължава.

Отборът на Черно море победи Ботев Пловдив с 1:0 в един от интересните мачове на 11-ия кръг в efbet Лига. Единственото попадение в двубоя падна в 19-ата минута и бе дело на Атанас Илиев.

Така "моряците" взеха трите точки като домакин и се приближиха само на един пункт от лидера в първенството Локомотив Пловдив. "Смърфовете" обаче са с мач по-малко, пише gong.bg.

Около 15 секунди бяха нужни на домакините да създадат голово положение. Те пресираха и успяха да отнемат топката от Антоан Конте. След това Александър Василев стреля от дистанция, а ударът му срещна напречната греда.

В 8-ата минута варненци атакуваха добре, след като Атанас Илиев изведе Мазир Сула. Той напредна в наказателното поле, след което пусна остър пас, който обаче бе пресечен от Даниел Кайзер. Футболист на Черно море пък не успя да добави топката в мрежата на "канарчетата".

Три минути след това Атанас Илиев не успя да стигне до центриране, като тъкмо пред главата му топката бе изчистена. След това последва ново подаване в пеналтерията, а Мазир Сула игра с глава, но не успя да насочи кълбото към вратата на Ботев.

Черно море стигна до гола в 19-ата минута, когато Атанас Илиев получи страхотен шанс след груба грешка на защитник на Ботев Пловдив. Нападателят на Черно море запази хладнокръвие и с едно докосване изстреля топката във вратата на гостите. Ситуацията бе разгледана от ВАР за евентуална засада, но попадението бе потвърдено.

В 25-ата минута Александър Василев центрира от левия фланг, а на близката греда изскочи Атанас Илиев, който стреля от трудна позиция с глава. Топката не мина далеч от целта.

Красиан Колев центрира на далечната греда в 33-ата минута, а там топката не бе изчистена по най-добрия начин, което доведе до разбъркване в наказателното поле на домакините. Изстрел към вратата нямаше, но последва ъглов удар, при който Йонас Там шутира, но над напречната греда.

Две минути след това Едгар Пашеко бе намерен в наказателното на гостите. Той нанесе изстрел, който обаче бе отразен от Даниел Кайзер. Последва ъглов удар, при който обаче Черно море не застраши вратата на "канарчетата".

В 41-ата минута Ботев изпълни заучено пряк свободен удар, който доведе до опасност, дори и до удар към вратата на Черно море. Топката обаче рикошира в крака на защитник и Иван Дюлгеров с лекота я улови.

Повече положения през първото полувреме нямаше.

Две минути след подновяването на играта центриране отдясно притесни сериозно Ботев. Едгар Пашеко стреля, но бе блокиран. Топката обаче стигна до Пабло Гарсия, а неговият шут бе спасен от стража на пловдивчани.

В 52-рата минута Едгар ​Пашеко получи на ръба на наказателното поле, той имаше шанс да стреля, но се забави и в крайна сметка ударът му бе блокиран.

Две минути по-късно Васил Панайотов бе близо до това да удвои преднината на "моряците". Той бе потърсен с хубаво центриране отдясно и скочи на плонж, за да стигне до топката. Ударът му обаче мина встрани от целта.

В 64-ата минута Мазир Сула реши да опита късмета си с изстрел извън наказателното поле. Неговото изпълнение обаче не бе точно.

В 75-ата минута Атанас Илиев бе близо до втори гол след добро центриране на Мазир Сула. Нападателят на "моряците" стреля директно от воле, но Даниел  Кайзер го отказа с добра намеса.

За кратко напрежението се пренесе пред вратата на домакините в 84-ата минута. След разбъркване в пеналтерията Точукву Ннади не успя да завърши атаката на "канарчетата" заради доброто излизане на Иван Дюлгеров.

Три минути преди края на редовното време Черно море отново бе близо до попадението. Даниел Кайзер не успя да избие добре топката при центриране към Атанас Илиев. Топката стигна до Влатко Дробаров, който обаче не успя да я прати в опразнената врата от трудния ъгъл, който имаше.

FT Черно море - Ботев Пловдив 1:0

1:0 Атанас Илиев 19'

Стартовите състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов (К), 5. Пабло Гарсия, 19. Александър Василев, 23. Едгар Пашеко, 8. Мазир Сула, 9. Атанас Илиев

Резерви: 84. Християн Славков, 27. Даниел Димов, 11. Алекс Фернандес, 35. Арлинд Дакай, 17. Мартин Милушев, 32. Мартин Дичев, 33. Мишаел Алвес, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов

Старши треньор: Илиан Илиев

Ботев Пловдив: 92. Даниел Кайзер, 5. Йонас Тамм, 9. Мартин Секулич, 10. Ивелин Попов (К), 15. Джеймс Ето’о, 16. Самюел Акере, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 21. Точукву Ннади, 38. Константинос Балоянис, 88. Красиан Колев

Резерви: 77. Стефан Смъркалев, 14. Фаустас Степонавичус, 17. Николай Минков, 25. Станислав Работов, 26. Амаду Думбоуя, 28. Янис Карабельов, 30. Лъчезар Балтанов, 31. Уме Емануел, 79. Атанас Чернев

Старши треньор: Душан Керкез