Черно море спечели варненското дерби със Спартак при дублиращите отбори

23.08.2023 / 19:54 0

Кадър: Youtube, PFC CHERNO MORE TV

Черно море II победи с 3:1 Спартак II във варненското футболно дерби при дублиращите отбори. Двубоят от третия кръг на Трета лига-Североизточна група се игра на стадион "Тича" пред солидно количество привърженици и на двата отбора.

"Соколите" успяха да поведат с гол от дузпа, но "моряците" стигнаха до пълен обрат като изравниха още преди почивката, а през второто полувреме добавиха две попадения.

В 26-ата минута Мартин Янакиев откри за гостите от дузпа, отсъдена за неразчетен шпагат на Георги Венциславов срещу Евгени Илиев. В добавеното време на първата част Пламен Аршев с глава успя да изравни.

"Моряците" стартираха ударно втората част, като в 48-ата минута успяха да стигнат до пълен обрат. Велислав Боев върна топката на вратаря Никола Виденов, който се забави да изрита, Кристо Яначков успя да я открадне, подаде към Николай Златев, който с удар от движение реализира за 2:1. В 59-ата минута Берк Бейхан стреля опасно от далечна дистанция, а топката срещна страничната греда. В 76-ата Николай Златев бе изведен сам срещу Никола Виденов и копна топката над стража за 3:1.

Това бе трета поредна победа за играчите на Иван Николов, които са с пълен актив от 9 точки, докато възпитаниците на Димитър Трендафилов имат един успех, едно поражение и един мач по-малко.

Съставите:

Черно море II: 84. Християн Славков, 4. Росен Стефанов, 11. Константин Грахльов, 39. Николай Златев, 3. Георги Венциславов, 2. Борис Стойков, 8. Пламен Аршев, 29. Берк Бейхан, 22. Николай Костадинов, 17. Мартин Милушев, 9. Кристо Яначков (1. Денислав Стойчев, 21. Петър Маринов, 16. Димитър Павлу, 25. Димитър Ковачев, 15. Дейвид Луканов, 6. Мартин Банев, 23. Александър Киров, 13. Радослав Петров, 10. Толга Мюрвет)

Спартак II: 89. Никола Виденов, 13. Стефан Стефанов, 3. Кристиян Курбанов, 81. Мартин Гръчки, 77. Любослав Маринов, 78. Мартин Стоилов, 7. Евгений Илиев, 88. Симеон Иванов, 19. Мартин Янакиев, 18. Хидает Хюсеин, 10. Александър Йорданов (23. Стефан Петков, 2. Велислав Боев, 6. Александър Трендафилов, 8. Николай Димитров, 5. Николай Василев, 22. Стефан Стоянов, 75. Никола Владев, 99. Даниел Халачев, 9. Александър Александров, 31. Баръш Николаев)

Главен съдия: Кристиян Тодоров