Черно море стартира новия сезон с нулево реми

23.07.2021 / 20:36 0

Снимка: Chernomorepfc.bg

Черно море завърши 0:0 при гостуването си на Царско село в мач от първия кръг на efbet Лига за сезон 2021/2022 г.. Варненци имаха своите ситуации в срещата, но не успяха да ги реализират. Официален дебют с фланелката на “моряците” направи Фоде Гираси. В София “зелено-белите” бяха подкрепени от около 30 привърженици, които през целия двубой не спряха да подкрепят своите любимци, съобщава официалният сайт на клуба.

Черно море започна добре срещата, като се опитваше да държи топката, но първата опасност в срещата бе пред вратата на “моряците”. В 9-ата минута след центриране от фаул, Веци Василев с пета отклони опасно топката, но Георги Георгиев се разпъна и успя да избие. В 19-ата минута варненци създадоха най-чистата си ситуация през първата част. Виктор Попов получи топката в наказателното поле, подаде към Родриго Вилела, който се обърна и стреля с левия крак, но за изненада на всички топката премина встрани от вратата.

В 38-ата минута Пабло Гарсия опита да изненада вратаря на домакините с удар от границата на наказателното поле, но топката попадна право в ръцете на стража на Царско село. До края на първото полувреме двата тима не успяха да създадат други опасности и се разделиха на почивката при резултат 0:0.

В 54-ата минута след добра контраатака Милчо Ангелов получи топката сам срещу стража на варненци на метри от голлинията и стреля, но Георги Георгиев показа блестящ рефлекс и спаси. В 63-ата минута Пабло Гарсия опита прецизен удар от дистанция с левия крак, топката отиваше в далечния ъгъл на вратата, но стражът на Царско село внимаваше и успя да спаси.

В 86-ата минута Петър Атанасов опита далечен изстрел, но над вратата.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов (68-Велислав Василев), Мартин Дичев, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Файсел Касми (77-Фоде Гираси), Родриго Енрике, Стефан Велев, Родриго Вилела (56-Леандро Андраде).