Черно море стартира ударно с обрат над евроучастник (снимки и видео)

14.07.2019 / 22:49 2

Черно море стартира ударно участието си във футболния елит на България, като надигра с 3:1 носителя на Купата на страната и участник в европейските клубни турнири Локомотив (Пд).

Двубоят започна доста емоционално, тъй като с екипа на "железничарите" излезе дългогодишният капитан на варненци Георги Илиев. Той бе посрещнат със сериозно уважение от домакините.

Анте Аралица откри за гостите в 15-ата мин. с глава след центриране на Георги Илиев от корнер. Аристоте Ндонгала в 30-ата възстанови равенството, а Исмаил Иса в 51-ата направи пълен обрат. Димитър Илиев в 68-ата мин. си отбеляза нелеп автогол, който се оказа последен в мача - 3:1 за Черно море.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

След равностойни първи минути, в които нямаше чисти голови положения, Локомотив (Пловдив) поведе в резултата с гол на Анте Аралица. Нападателят засече на първа греда центриране от корнер на Георги Илиев и въпреки че Иван Дюлгеров игра с топката, тя влезе във вратата му.

В 21-ата минута Димитър Илиев опита интересен шут от далечна дистанция, който излезе в аут. Минута по-късно Мартин Минчев си освободи позиция за удар, който бе крайно неточен. В 23-ата минута Георги Илиев стреля силно, но право в Иван Дюлгеров, който боксира, а след това топката бе изчистена.

В 30-ата минута и с първия си точен удар във вратата на Мартин Луков Черно море успя да изравни. Родриго проби мощно по левия фланг, преодоля Милош Петрович и центрира по земя в наказателното поле, където Аристоте Ндонгала, оставен непокрит, вкара с едно докосване.
В 41-ата минута Мартин Луков имаше голям късмет при техничен удар на Родриго с пета. Асистентът за гола на Ндонгала бе намерен в наказателното поле от Исмаил Иса и пробва да засече подаването с петичка, но ударът му премина покрай гредата.
Второто полувреме започна силно за "моряците" и в 51-ата минута футболистите на Илиан Илиев вкараха втори гол във вратата на Луков. Родриго намери Васил Панайотов напълно непокрит в средата на терена. Полузащитникът пусна пас зад гърба на Стивън Езе, който бе надбяган от Исмаил Иса, а националът вкара първия си гол за "моряците" с удар в близкия ъгъл на вратата.
В 68-ата минута Черно море поведе с 3:1 след автогол на капитана на Локо (Пд) Димитър Илиев. Опитният футболист вкара топката във вратата си случайно, след като Анте Аралица отклони кълбото при центриране в наказателното поле.В 76-ата минута Мартин Луков парира опасен шут на Васил Панайотов. Минута по-късно стражът на Локо (Пд) спаси отбора си от по-сериозно изоставане в резултата, след като спаси удар на Аристоте Ндонгала от няколко метра. В добавеното време удар на Ален Ожболт срещна гредата.