Черно море тръгна с победа в контролите. Ндонгала бележи (снимки)

17.01.2018 / 13:40 1

Отборът на Черно море победи Черноморец (Балчик) с 2:0 в първата си контролна среща от зимната подготовка на стадион "Младост". Лъчезар Йорданов откри резултата в 36-ата минута след асистенция на Мариян Огнянов, а в 71-вата новото попълнение Аристот Ндонгала покачи на 2:0 след пас на Румен Касабов.

Първият удар в очертанията на вратата дойде в 8-ата минута. Ахмед Хикмет стреля от точката на дузпата, но Макенджиев парира. В 19-ата минута Александър Попов засече центриране от корнер, стражът на “моряците” изби и топката се отби в напречната греда.

Веднага след това варненци поеха инициативата и създадоха няколко добри положения пред вратата на Християн Христов. Първо Марек Кузма не успя да засече по най-добрия начин топката след пас на Мариян Огнянов, а малко след това Фенуш отправи изстрел от границата на наказателното поле, който премина покрай гредата.

В 36-ата минута триходова комбинация, започната от Марек Кузма, бе продължена към Огнянов, той намери Лъчезар Йорданов и младият талант на “моряците” разстреля Християн Христов - 1:0.

В 54-тата минута Румен Александров излезе очи в очи срещу Иван Дюлгеров след грешка на Миланов. Нападателят опита да прехвърли стража на Черно море, но Дюлгеров успя да избие.

Две минути по-късно Румен Касабов проби отдясно, намери Марек Кузма пред дъгата на наказателното поле, който шутира, но топката премина покрай страничната греда.

В 71-вата минута Румен Касабов намери Ндонгала на дузпата, който прониза стража на гостите за 2:0. В 85-ата минута отново Касабов се освободи майсторски от бранител на гостите и стреля, но вратарят спаси. В 88-ата Атанас Зехиров проби отдясно и стреля, но топката се отби в сглобката на вратата и излезе в аут.

Илиан Илиев използва 21 футболисти, като единствен от Черно море на терена през цялото време остана Марек Кузма. Авторът на втория гол Аристот Ндонгола пък влезе в игра след почивката като десен външен халф, но по-късно се премести отляво. Спарингът пропуснаха заради леки болежки Георги Илиев, Александър Цветков и Мартин Костадинов.

Черно море - първо полувреме (4-3-3): Благой Макенджиев - Ертан Томбак, Миро Енчев, Илиас Хасани, Кононго - Емил Янчев, Мариян Огнянов, Лъчезар Йорданов - Николай Минков, Марек Кузма, Мехди Фенуш

Черно море - второ полувреме (4-3-3): Иван Дюлгеров - Атанас Зехиров, Илия Миланов, Илиас Хасани (67 - Виктор Попов), Кононго (77-Йордан Радев) - Емил Янчев (67 - Мартин Дичев), Петър Витанов, Дани Кики - Аристот Ндонгала, Марек Кузма, Румен Касабов.

Черноморец: Християн Христов, Валери Христов, Генади Луго, Севдалин Стайков, Мирослав Начев, Ахмет Хикмет, Валентин Веселинов, Николай Иванов, Беадир Беадиров, Владислав Мирчев, Александър Попов (Константинос Хавелес, Стефан Иванов, Георги Димитров, Станислав Желязков, Румен Александров, Макриев, Жорж)