Черно море тръшна Левски с 1:0 в калта на "Тича". Именникът Никола Спасов с първа победа като треньор над "сините"

06.12.2014 / 14:20 7

Черно море победи Левски с 1:0 в мъжки мач на стадион "Тича", който се игра на тежък и разкалян терен. Гола за трите точки вкара Матиа Курьор в 32-ата минута. Победата пък е първа като треньор за Никола Спасов, който днес празнува имен ден, над "сините". Досега специалистът имаше 4 загуби и равен, като във въпросните пет двубоя варненци не бяха вкарали гол.

От трибуните срещата наблюдава Димитър Димитров-Херо.

Домакините започнаха по-активно и в 9-ата минута изтърваха да открият. Вратарят на гостите Пламен Илиев се размина с топката и Марчин протегна крак, но я насочи край гредата. Постепенно Левски се съвзе и в 25-ата минута след подаване от аутлинията на Аниете Луис Педро засече топката, но добре пласираният Пиргов изби.

В 28-ата минута Луис Педро направи няколко финта и след контакт със Стефан Станчев, падна. Съдията Георги Йорданов прецени, че има симулация и даде жълт картон на Педро. Малко след това Пиргов изби шут на Аниете. В 39-ата минута стражът на "моряците" отрази и удар на Прохазка.

В 43-ата минута Черно море откри резултата. Мишо Венков центрира отляво, Матиа Курьор стреля от воле и след рикошет в крака на Орачев, кълбото влезе в мрежата - 1:0.

В 56-ата минута Прохаска нахлу отдясно, но би встрани. 4 минути по-късно Амари получи пас от Домовчийски, но шутира край гредата. В 66-ата минута Пламен Илиев предотврати втори гол във вратата си, след като изби техничен удар на Божилов.

Между 78-ата и 79-ата минута резервата Антон Огнянов шутира два пъти, но първият удар се отклони от крака на Станчев, а след втория топката излезе в аут. В 90-ата минута Марчин Бурхардт получи втори жълт картон и домакините останаха с 10 души.

Във втората минута на 4-минутното продължение Пламен Крумов спря с ръка подаване на Коконов към намиращия се сам пред вратаря Живко Петков. Незнайно защо обаче реферът не свири дузпа, която трябваше да бъде придружена и с червен картон за "синия" бранител. Секунди по-късно и Левски остана с 10 футболисти, тъй като Аниете бе изгонен с втори жълт картон.

Съставите:

Черно море: Илко Пиргов, Кирил Котев, Стефан Станчев, Михаил Венков, Тодор Паланков, Стенио, Георги Божилов (77-Живко Петков), Марчин Бургхард, Мирослав Манолов, Симеон Райков (82-Живко Атанасов), Матиас Курьор (60-Иван Коконов)

Левски: Пламен Илиев, Аймен Белаид, Мики Орачев, Борислав Стойчев, Мигел Бедоя, Луис Педро (55-Валери Домовчийски), Роман Прохазка, Божидар Краев (46-Амари, 78-Огнянов), Пламен Димов, Антонио Аниете, Пламен Крумов

Съдия: Георги Йорданов

Червени картони: Марчин/Аниете

Жълти картони: Марчин, Манолов, Котев, Станчев/Педро, Крумов, Бедоя, Димов, Орачев, Аниете, Огнянов