Черно море удари Берое на "Тича" и се изкачи на трето място в класирането

26.11.2021 / 18:41 0

Снимка: Chernomorepfc.bg

Черно море удари Берое на "Тича" с 1:0 в двубой от 16-ия кръг на efbet лига и се изкачи на трето място във временното класиране, изпреварвайки Славия и Ботев (Пд), които по-рано днес направиха 0:0. Единственият гол в мача реализира Леандро Андраде през второто полувреме.

В първите минути Черно море прие съперника в собствената си половина, като до третата минута гостите изпълниха два бързи ъглови удара, но бранителите на варненци се справиха. В 16-ата минута Пабло Гарсия бе изведен добре отдясно, сам срещу Генадий Ганев, но вратарят на Берое успя да излезе и да блокира топката. В 27-ата минута Леандро Андраде проби мощно по лявото крило, нахлу в наказателното поле и предостави топката на Евгений Сердюк, който стреля от въздуха, но Генадий Ганев отново спаси. В 30-ата минута след центриране от корнер, Даниел Димов стреля с глава и след рикошет в главата на Мартин Камбуров Ганев, топката влизаше във вратата, но отново Ганев успя да спаси.

В 64-ата минута след добра атака по крилото и последвало и центриране Джонатан Перейра се оказа на хубава стрелкова позиция, но от около 15 метра не успя да уцели вратата. В 74-ата Черно море откри резултата. След страхотна игра на Велислав Василев, който изведе отдясно Виктор Попов, той върна топката към точката на дузпата, където Леандро Андраде с прецизен удар откри резултата.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Даниел Димов, Цветомир Панов (Мартин Дичев), Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Леандро Андраде (82-Зе Гомеш), Велислав Василев (80-Джеваро Непомусено), Евгений Сердюк.