Черно море удари Славия в София с гол на Сердюк в последните секунди

20.03.2022 / 19:43 2

Снимка: Chernomorepfc.bg

Черно море победи Славия с 1:0 като гост в двубой от 24-ия кръг на efbet лига, игран на стадиона в столичния квартал "Овча купел". Единственият гол падна в третата минута на даденото от съдията продължение, а негов автор стана Евгений Сердюк. Варненци вече са с 42 точки, което им отрежда четвърто място във временното класиране, на една зад третия Ботев (Пд).

Първите минути не предложиха нищо интересно, а в 22-ата Евгений Сердюк излезе сам срещу вратаря Светослав Вуцов и след контакт с него падна на терена. Реферът Димо Димов показа жълт картон за симулация на украинския нападател на Черно море в тази ситуация. Малко след това отново той имаше добра възможност, но ударът му с левия крак мина покрай вратата.

В първата половина на втората част варненци успяха да създадат напрежение пред противниковата врата, но до сериозни голови опасности не се стигна. Удари към вратата на Вуцов отправиха Сердюк, Матиас Курьор и Васил Панайотов. Домакините също създадоха някои положения пред Иван Дюлгеров, но Борислав Цонев и Венцислав Керчев не успяха да реализират. Така се стигнва до последните секунди на срещата. Тогава влезлият като резерва Родриго Вилела нахлу отляво в наказателното поле и центрира към далечната греда, топката се отклони леко от крак на защитник на "белите" и стигна до Евгений Сердюк, който отблизо с глава матира Светослав Вуцов - 0:1.

В следващия 25-и кръг Черно море приема - Ботев (Враца) на 4 април (понеделник) от 17,30 ч. на стадион "Тича".

Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов, Даниел Димов, Пабло Гарсия, Васил Панайотов, Матиас Курьор, Стефан Велев, Евгений Сердюк