Черно море вкара първи голове в Турция, но записа втора загуба. Хасани изгонен (снимки)

31.01.2018 / 11:47 14

Черно море падна от румънския Дунареа с 2:3 в контролен мач в Турция. "Моряците" вкараха първи голове по време на лагера си в южната ни съседка, но записаха втора загуба след тази от Криля Советов с 0:4.

В 6-ата минута Мартин Костадинов проби отдясно, намери в наказателното поле Марек Кузма, който овладя с гръб към вратата и с обръщането си стреля за 1:0. Това бе първи гол за варненци по време на проверките на турска земя.

В 22-рата минута Иван Дичевски изпъкна с добра намеса. Играч на румънския тим отправи опасен удар от границата на наказателното поле, но младият страж на „моряците“ успя да спаси.

В 26-ата минута Марек Кузма бе изведен на стрелкова позиция от Румен Касабов, но се засуети и не успя да отправи удар.

В 32-рата минути Илиас Хасани получи директен червен картон и на негово място влезе Зехиров.

Шести минути след това Дунареа изравни резултата. Румънците направиха добра контра атака и вкараха за 1:1.

В 39-ата минута Радослав Василев засече с глава центриране отдясно, но вратарят на Дунареа спаси.

В 43-тата минута Дунареа поведе след точно реализирана дузпа.

На почивката Иван Дюлгеров замени Иван Дичевски.

В 48-ата минута Николай Минков сгреши в средата на терена. Румънците организираха добра контраатака и покачиха резултата на 3:1.

В 58-ата минута Николай Минков направи хубав пробив отдясно, поведе топката успоредно на вратата и стреля, но на сантиметри край страничната греда.

В 79-ата минута Румен Касабов намали резултата. Талантът от школата на Черно море препарира стража на Дунареа от пряк свободен удар - 2:3.

11-те на „моряците”: Иван Дичевски 46 - (Иван Дюлгеров) – Мартин Костадинов, Емил Янчев, Мохамед Диара, Александър Маккуин – Николай Минков, Илиас Хасани (32 - Атанас Зехиров), Румен Касабов, Лъчезар Йорданов - Радослав Василев - Марек Кузма