Черно море взе трета победа поред и излезе пети поне за два часа (снимки/видео)

08.12.2018 / 14:21 4

Черно море спечели срещу Локомотив (Пловдив) с 2:0 в мач от XIX кръг на Първа лига на стадион "Тича". Третата поредна победа на "моряците" (без допуснат гол) и пета поредна у дома им позволи да излязат на пето място преди гостуването на Берое във Враца от 15 часа. Ако заралии не загубят, варненци ще останат шести и след този кръг.

Домакините поведоха в 6-ата минута, когато Ожболт спъна Алвес в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Георги Илиев, който бе точен за 1:0.

В 14-ата минута Ожболт бе изведен под ъгъл сам срещу Георги Китанов, но шутира неспокосано в аут.

В 41-ата минута Черно море спокойно можеше да си осигури комфортен аванс, но Дани Кики пропусна от чиста позиция, след като не успя да нацели топката от четири метра.

Минута по-късно Кики се реваншира за фрапантния пропуск. Той преодоля прекия си пазач в наказателното поле и с прецизен изстрел по земя с левия крак не остави шанс на Мартин Луков - 2:0.

В 58-ата минута домакините се разминаха с трети гол, след като вратарят на гостите Мартин Луков спаси последователно удари на Генев и Димов.

В 78-ата минута Димитър Илиев от гостите уцели лявата странична греда.

Съставите:

ЧЕРНО МОРЕ: 36. Китанов, 23. Хасани, 70. Димов, 4. Генев, 41. Кононго, 38. Ндонгала, 71. Панайотов, 21. Илиев (90+3 - 33. Енчев), 16. Витанов, 99. Кики (81 - 7. Андраде), 11. Жоржиньо (41 - 10. Василев)

ЛОКО ПД: 71. Луков, 15. Везалов, 5. Георгиев, 25. Масоеро, 91. Буна, 3. Абдулахи, 14. Илиев, 29. Ангелов (69 - 19. Де Оливейра), 9. Карагерен (67 - 44. Посинкович), 12. Ожболт (80 - 18. Юсеин), 77. Аралица

Съдия: Георги Давидов

Жълти картони: Димов/Везалов