Черно море загуби и не успя да развали прокобата срещу Славия (снимки, видео)

28.11.2017 / 16:50 6

Славия победи Черно море с 2:0 в първия мач от XVIII кръг в Първа лига на Националния стадион "Васил Левски" в София.

Така "моряците" не успяха да развалят прокобата и вече в четвърти мач поред в елита нямат победа срещу "белите" - две загуби и два равни. Загубата сложи също край на успешната серия на варненци от три поредни победи на чужд терен.

Черно море остава седми с 24 точки, но вече само с една повече от осмия Славия.

Двата отбора излязоха с фланелки в подкрепа на футболния талант на Царско село Крис, който се бори с коварна болест, а срещата се игра на почистен, но хлъзгав и коварен терен, при студено време - минус 1 градуса, и ситен снеговалеж.

Варненци започнаха по-активно. Антон Огнянов шутира от фаул в аут, а малко след това засече центриране от фаул на Зехиров, но отблизо под ъгъл би край гредата.

В 18-ата минута Зехиров отправи първия точен удар към една от вратите - той стреля от фаул, но вратарят на домакините улови.

В 20-ата минута Калоян Кръстев отправи от няколко метра топката над вратата на гостите.

В 32-рата минута Андреа Христов фаулира до ъгъла на големия пеналт откъсващия се сам Сукуна и получи жълт картон. Мариян Огнянов центрира и Илия Миланов отправи кълбото с глава встрани.

В 45-ата минута Славия поведе с красив гол на Иван Минчев. Последният шутира без подготовка с левачката от границата на големия пеналт и заби топката в десния горен ъгъл - 1:0. Халфът отпразнува попадението, след като се хвърли в снега край пистата.

В началото на второто полувреме Черно море бе агресивен, атакуваше и търсеше изравнителен гол. В 54-ата минута Зехиров отправи майсторски фалцов удар, Стергиакис се разтегна и със сетни усилия изби в корнер. В твстудиото Йордан Господинов каза, че това е спасяването на мача.

След това Славия заигра по-правилно и създаде напрежение в наказателното поле на варненци. Веднъж топката бе избита от крака на Калоян Кръстев, миг преди да шутира, а в 78-ата минута Емилл Михайлов спаси сериозен шут на Емил Мартинов.

Две минути по-късно Марек Кузма се завърна на терена, след като смени Мариян Огнянов.

В 83-тата минута Галин Иванов пое отскочилата от крака на Жоро Илиев топка след пас на Стефан Велев и с мощен удар с левия крак я насочи под гредата - 2:0.

СЛАВИЯ (4-2-3-1): 32. Антониос Стергиакис, 2. Димитър Буров, 13. Стефан Велков, 55. Андреа Христов, 66. Омар Абуд, 77. Стефан Велев, 27. Емил Мартинов (89 - 27. Владо Узунов), 33. Галин Иванов, 73. Иван Минчев (73 - 8. Славчо Шоколаров), 14. Ивайло Димитров (59 - 11. Чигози Мба), 19. Калоян Кръстев
Старши треньор: З. Загорчич

ЧЕРНО МОРЕ (4-2-3-1):  33. Емил Михайлов, 5. Стефан Станчев, 19. Илия Миланов, 23. Илияс Хасани, 73. Ондрей Сукуп, 6. Александър Цветков, 21. Георги Илиев, 81. Антон Огнянов (61 - 97. Минков), 18. Атанас Зехиров, 22. Мариян Огнянов (80 - 29. Кузма), 11. Амаду Сукуна (60 - 34. Минчев)
Старши треньор: Ем. Луканов

СЪДИЯ: Георги Кабаков

ЖЪЛТ КАРТОН: Буров, Христов/Зехиров, Илиев

СТАДИОН: “Васил Левски"