Черно море загуби нелепо от Левски на "Тича"

06.05.2022 / 20:11 1

Снимки chernomorepfc.bg, видео Диема Спорт, gong.bg, vbox7.com

"Моряците" записаха нелепа загуба у дома и намалиха шансовете си да се класират за Европа.

Левски постигна изключително важна победа с 1:0 при гостуването си на Черно море. Срещата на "Тича" беше от първата шестица на efbet Лига. Единственото попадение в срещата вкара Цунами в 85-ата минута. Бразилецът се разписа с глава след центриране от корнер и донесе скъпоценни три точки за своя отбор. Така "сините" вече са трети във временното класиране, изпреварвайки Ботев Пловдив. Двата тима имат по 49 точки, но столичани са с по-добри показатели в директните двубои. "Моряците" остават пети с 46 пункта.

Снимки вижте ТУК

Варненци и столичани изиграха страхотен двубой във Варна. През първото полувреме имаше повече битка и агресия, докато през втората част двата тима се разиграха и създадоха няколко страхотни възможности за гол. Николай Михайлов се отличи с две страхотни спасявания, докато пред другата врата Георги Миланов пропусна на два пъти.

Двубоят започна равностойно, с битка в средата на терена и няколко по-твърди влизания. В 13-ата минута "сините" организираха опасна атака. Драган Михайлович получи отляво и намери Георги Миланов. Седмицата направи двойно с Илиян Стефанов и се устреми към наказателното поле, където опита успореден пас, но защитник на домакините успя да избие. Малко след това Мазир Сула стреля много неточно от далечна дистанция.

В 23-ата минута Курьор получи отляво, успя да се справи с Михайлович и центрира в наказателното поле, където Сердюк отправи удар с глава, който след рикошет излезе в корнер. Пет минути след това Кордоба сбърка при изнасянето на топката, след което фаулира Сула. Черно море получи право да изпълни пряк свободен удар на около 20 метра от вратата на Михайлов, но Пабло Гарсия стреля опасно над вратата.

Минута след това Миланов напредна отдясно и центрира за Илиян Стефанов, който отправи удар с глава, но неточно. В 31-ата минута дойде и първата отлична възможност за гол пред един от двата отбора. Миланов отново проби отдясно и намери Бари на дузпата. Нападателят върна към Ван дер Каап, който отправи коварен удар в долния десен ъгъл от около 15 метра, но Дюлгеров показа добър рефлекс и изби.

В 37-ата минута Пабло Гарсия получи от Курьор 5-6 метра пред наказателното поле. Испанецът опита удар от движение, който не затрудни Михайлов. Секунди по-късно Панов посегна отзад и фаулира грубо Миланов, но изненадващо не получи жълт картон от съдията Станимир Тренчев.

В 44-ата минута домакините имаха претенции за нарушение на Михайлович срещу Курьор в наказателното поле, но съдията даде сигнал играта да продължи. В ответната атака Бари надскочи Попов и свали с глава за Миланов, който от 12-13 метра потърси далечния ъгъл, но стреля покрай вратата. В добавеното време удар на Гарсия от фаул профуча покрай вратата на "сините".

В 50-ата минута Филип Кръстев получи одясно, справи се с двама футболисти на "моряците" и навлезе в наказателното поле, където Панов успя да му изчисти топката с шпагат. Малко след това Кордоба извърши нарушение в центъра на терена, след което домакините поискаха да му бъде показан втори жълт картон, но Тренчев нямаше основания да гони панамеца.

В 52-ата минута Сердюк пропусна страхотна възможност да открие резултата. Украинецът успя да отнеме топката от Сундберг, след което се озова очи в очи с Николай Михайлов, който спаси удара на нападателя. Секунди по-късно стражът улови и шут на Курньор.

"Сините" отговориха с пробив отдясно на Михайлович. Швейцарецът центрира в наказателното поле, където Цунами свали с глава за Стефанов, чийто удар беше спасен от Дюлгеров. В 62-ата минута Сула овладя топката, нагласи я на десния си крак и отправи удар от около 20 метра, който Михайлови изби в корнер. Три минути по-късно Левски разви добра атака през центъра. Кръстев намери Миланов в пеналта, а халфът мигновено отправи удар, който беше блокиран.

В 72-ата минута Миланов пропусна нова добра възможност за гол. Бари свали след изпълнение на тъч и намери седмицата, който отправи удар от десетина метра, но Дюлгеров отново се справи. Две минути по-късно Кръстев центрира от корнер, след което Бари потърси Кордоба, чийто удар с глава беше спасен от стража на "моряците".

В 76-ата минута Велев получи от Беншаа в наказателното поле и се просна, опитвайки се да си спечели дузпа, но логично такава не беше отсъдена. Секунди по-късно и Беншаа падна на тревата след съприкосновение със Сундберг в наказателното поле, но и в този момент нямаше основания за наказателен удар. В 84-ата минута шут на Кръстев от пряк свободен удар мина над вратата.

Две минути след това "сините" стигнаха до гол. Кръстев центрира от корнер, а Цунами се извиси над всички и с глава матира Дюлгеров. Малко след това столичани можеше да стигнат и до второ попадение, но Бари не успя да преодолее вратаря на домакините, останал сам срещу него.

В продължението на мача Пабло Гарсия отправи коварен шут от пряк свободен удар, който Михайлов успя да избие.

Черно море - Левски 0:1

0:1 Цунами (86)

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 2. Цветомир Панов (89 - 32. Мартин Дичев), 3. Живко Атанасов, 27. Даниел Димов, 6. Виктор Попов, 23. Пабло Гарсия, 8. Мазир Сула (87 - 16. Денислав Ангелов), 77. Стефан Велев, 19. Матиас Курьор (87 - 39. Николай Златев), 10. Велислав Василев (66 - 31. Закария Беншаа), 9. Евгений Сердюк

Резерви: 22. Георги Георгиев, 32. Мартин Дичев, 4. Росен Стефанов, 7. Родриго Вилела, 16. Денислав Ангелов, 31. Закария Беншаа, 88. Павел Георгиев

Треньор: Илиан Илиев

Левски: 13. Николай Михайлов /к/, 33. Хосе Кордоба, 5. Келиан ван дер Каап, 23. Ноа Сонко Суднберг, 91. Драган Михайлович, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев (90 - 10. Радослав Цонев), 7. Георги Миланов, 14. Илиян Стефанов (90 - 22. Патрик-Габриел Галчев), 19. Билал Бари

Резерви: 1. Пламен Андреев, 4. Иван Горанов, 10. Радослав Цонев, 71. Антоан Стоянов, 22. Патрик-Габриел Галчев

Треньор: Станимир Стоилов

Ж.к. Цветомир Панов, Пабло Гарсия, Матиас Курьор, Евгений Сердюк (Черно море); Хосе Кордоба, Цунами (Левски)

Стадион: "Тича"

Съдия: Станимир Тренчев