Черно море загуби от Дея на старта на плейофите

22.03.2024 / 23:59 0

Снимка: Булфото

Волейболният Черно море загуби като гост на Дея спорт (Бургас) на старта в плейофите на efbet Супер Волей. Воденият от Франческо Кадеду тим се наложи като домакин над варненци с 3:1 (23:25, 25:12, 25:21, 25:23) в първия четвъртфинален сблъсък помежду им, изигран в зала "Младост", пише BGvolleyball.com.

Вторият двубой помежду им е на 25 март (понеделник), в 19:00 ч., във Варна.

Старши треньорът на домакините Франческо Кадеду даде възможност за изява на по-голямата част от състезателите си, като участие в мача не взе възстановилият се от контузия Николай Учиков.

Варненци поведоха с 5:1 и 9:2, след което продължиха да доминират. Водачеството им бе почти докрая (24:20), когато домакините стопиха разликата и се "залепиха" за тях. "Моряците" обаче устояха и излязоха напред в мача.

Във втория гейм ролите се размениха - Дея взе превес от самото начало и през цялото време диктуваше положението. Така резултатът бе изравнен.

Третата част отново тръгна с преднина на гостите от Варна (3:0 и 6:2), впоследствие те продължиха доминацията си. Тя продължи до средата на гейма (12:9), след което бургазлии скъсиха дистанцията и се доближиха максимално. В следващите минути играта продължиха равностойно, но след 20-та точка Дея пое инициативата и поведе в двубоя.

В решителния четвърти гейм "моряците" поведоха с 4:0, след което противникът изравни. След осмата точка варненци поеха инициативата, като успяваха да останат стабилни, въпреки отпора на съперника на моменти. В ключовите моменти (17:20) Дея набра инерция и завърза интригата. Момчетата на Пламен Христов отново взеха превес, но отново бяха изправени на нокти. В крайна сметка бургазлии извоюваха победата след 25:23 и крайното 3:1 гейма.

Най-резултатен бе Лукас Мадалоз с 31 точки (2 блокади), с 15 точки завърши Валентин Братоев (3 аса, 2 блокади). За съперника Симеон Димитров приключи с 20 точки (1 ас, 1 блокада), с 13 точки се отчете Мирослав Градинаров (1 ас).