Черно море загуби с 0:1 като гост на "Ботев" (Пловдив)

16.04.2022 / 21:42 0

Снимка: Chernomorepfc.bg

Черно море загуби с 0:1 като гост на "Ботев" (Пловдив) в мач от 27-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в двубоя реализира Мохамед Брахими в 28-ата минута. По този начин "канарчетата" постигнаха първа победа над "моряците" от 2020 година насам. Воденият от Азрудин Валентич тим постигна стратегически много важен успех в битката за третото място, като има с 4 точки повече от варненци.

Ботев Пловдив поведе с 1:0 в 28-ата минута. Тодор Неделев пусна отличен извеждащ пас към Мохамед Брахими, който се измъкна зад отбраната на Черно море, след което навлезе в наказателното поле на гостите и вкара топката в левия ъгъл на вратата на Иван Дюлгеров, пише Dsport. Родриго Вилела отправи хубав удар от въздуха, от границата на наказателното поле на Ботев Пловдив, но топката премина над напречната греда на вратата на Георги Аргилашки. В първата минута на добавеното време на първата част Матиас Курьор стреля с глава, но неточно в аут.

Ботев можеше да вкара втори гол в 46-ата минута. Емануел Току пусна много добър пас към Па Конате, който излезе сам срещу Иван Дюлгеров и стреля покрай него, но Живко  Атанасов се намеси решаващо и изчисти топката преди тя да влезе във вратата. Черно море създаде напрежение пред вратата на Ботев Пловдив в 61-ата минута, когато Супрайен не успя да изчисти една топка и тя попадна в Закария Беншаа, който стреля, но Матиас Курьор се оказа на пътя на топката. Три минути по-късно последва центриране в наказателното поле на Ботев Пловдив, където Георги Аргилашки излезе, но не успя да боксира добре топката и тя попадна в обсега на Закария Беншаа, който отправи акробатичен ножичен удар, но топката премина над напречната греда и излезе в аут. Тодор Неделев отправи коварен удар в 69-ата минута, но Иван Дюлгеров успя да се намеси и да избие в корнер. Пет минути по-късно Тодор Неделев подаде към Па Конате, който остро центрира в наказателното поле на Черно море и дори се опита да прехвърли Иван Дюлгеров, но вратарят внимаваше и улови топката. Пабло Гарсия отправи хубав удар от разстояние в 82-ата минута, но топката премина на сантиметри над напречната греда на вратата на Георги Аргилашки. Черно море направи много сериозен пропуск в 83-ата минута. След центриране в наказателното поле на Ботев Пловдив, Георги Аргилашки се размина с топката, след което Закария Беншаа беше длъжен да вкара в опразнената врата, но не успя да насочи точно топката и стреля в аут. В четвъртата минута на добавеното време на мача Пабло Гарсия центрира в наказателното поле на Ботев Пловдив от корнер, след което Курьор стреля с глава, но неточно в аут.

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 26. Влатко Дробаров, 32. Мартин Дичев - 27. Даниел Димов, 23. Пабло Гарсия – 10. Велислав Василев (62' - 39. Николай Златев), 77. Стефан Велев (74' - 8. Мазир Сула), 7. Родриго Вилела (46' - 31. Закария Беншаа) – 19. Матиас Курьор