Черно море записа първа загуба в елита

29.08.2021 / 20:38 0

Снимка chernomorepfc.bg

Черно море записа първа загуба в efbet лига. „Моряците“ изгубиха от ЦСКА София с 0:1 в мач от шестия кръг на стадион „Тича“ във Варна.

Гола за гостите вкара Жорди Кайседо в 61-вата минута, а в последните 17 минути домакините играха с човек по-малко заради червения картон на Зе Гомеш.

Домакините започнаха по-активно и създадоха на няколко пъти напрежение в наказателното поле на съперника. В 7-ата минута вратарят на ЦСКА Димитър Евтимов спря коварно центриране на Цветомир Панов, което отиваше към Зе Гомеш.

Последва удар на Живко Атанасов, след който топката излезе в аут.

ЦСКА постепенно се съвзе и в 22-рата минута след шут на Чатакович кълбото „облиза“ напречната греда.

В 30-ата минута Пабло Гарсия стреля от воле, но Димитър Евтимов реагира блестящо и изби в корнер.

В 40-ата минута стражът на „моряците“ Георги Георгиев отрази удар на Хамза Чатакович. В 47-ата минута Стефан Велев шутира, вратарят Евтимов изби топката и тя отиде към голлинията, но Лам я изчисти в корнер.

Две минути по-късно Андраде отправи удар и отново Евтимов изби.

Черно море стоеше по-добре на терена, но противно на логиката получи гол.

В 61-вата минута Греъм Кери подаде прострелно от левия фланг и Жорди Кайседо отклони отблизо топката в мрежата – 1:0 за ЦСКА.

В 73-тата минута Черно море остана с 10 души. Зе Гомеш извърши глупав фаул срещу Мазику в близост до тъча и бе изгонен с втори жълт картон.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Виктор Попов, Влатко Дробаров, Живко Атанасов, Цветомир Панов, Васил Панайотов (83 – Даниел Димов), Пабло Гарсия, Родриго Енрике (75 – Фоде Гираси), Стефан Велев, Леандро Андраде, Зе Гомеш