Черно море започна контролите в Турция с нулево равенство. Дани Кики контузен (снимки)

23.01.2018 / 16:17 8

Отборите на Черно море и ФК Тирана завършиха 0:0 в контролен мач на комплекс „Susesi” в турския курорт Белек. "Моряците" контролираха играта през по-голямата част, но не успяха да вкарат нито едно от създадените положения. Илиан Илиев използва 20 футболисти, като влезлият след почивката Дани Кики получи контузия и напусна 10 минути преди края.

В 10-ата минута варненци създадоха първата опасна атака. Петър Витанов открадна топката в половината на Тирана и намери нахлуващия на скорост Минков. Той центрира по земя в наказателното поле и последва удар на Мартин Минчев, но вратарят спаси.

Девет минути по-късно Емил Янчев центрира в наказателното поле към Георги Илиев, който с овладяването си на топката преодоля бранител и шутира, но встрани от вратата.

Минута след това Мехди Фенуш проби отляво, нахлу в наказателното поле и застъпи топката на Георги Илиев, който стреля технично към далечния ъгъл, но вратарят на Тирана отново спаси.

В 28-ата минута Ертан Томбак надбяга бранител отдясно, нахлу в наказателното поле и центрира ниско към Минчев, но стражът на албанците изпревари младия нападател на Черно море.

В 42-ра минута футболист на Тирана стреля мощно от далечно разстояние, Дюлгеров изби, топката попадна в играч на албанците, който вкара, но голът бе отменен заради засада. Това бе единственото положение пред вратата на варненци през първата част.

В 46-ата минута Емил Янчев сбърка при изнасянето на топката. Футболист на Тирана излезе на добра позиция и стреля, но встрани.

В 59-ата минута Мехди Фенуш би по диагонала след самостоятелна акция, топката премина на сантиметри от страничната греда.

В 62-рата минута Илиан Илиев пусна девет нови футболисти, като от тези, които започнаха, на терена останаха само Дюлгеров и Кононго.

В 71-вата минута Мариян Огнянов стреля опасно от пряк свободен удар, топката премина край напречната греда.

В 80-ата минута Дани Кики получи контузия и напусна. На негово място три минути по-късно в игра се върна Емил Янчев, тъй като Атанас Зехиров почувства неразположение преди проверката.

Съставът на Черно море (4-4-1-1): 25. Иван Дюлгеров – 3. Ертан Томбак, 23. Илиас Хасани, 8. Емил Янчев, 34. Кононго – 97. Николай Минков, 16. Петър Витанов, 21. Георги Илиев (к), 9. Мехди Фенуш - 44. Лъчезар Йорданов - 90. Мартин Минчев (от 62-рата минута 19. Илия Миланов, 99. Дани Кики, 22. Мариян Огнянов, 38.Аристот Ндонгала, 17. Мартин Костадинов, 29. Марек Кузма, 6. Александър Цветков, 36. Румен Касабов, 33. Мирослав Енчев, от 83-тата минута отново в игра се появи Емил Янчев)