Четирима американци и местен пилот загинаха при катастрофа на хеликоптер в Кения

04.03.2019 / 15:03 0

Полицията в Кения съобщи, че четирима американци и местен пилот са загинали, след като хеликоптерът им се е разбил на остров в езерото Туркана в северната част на африканската страна, съобщава "Асошиейтед прес", цитирана от News.bg.


Вътрешният полицейски доклад, който е бил видян от агенцията, посочва, че катастрофата е станала в неделя вечерта, след като два хеликоптера са излетели след посещение в палатковия лагер Лоболо.

Посолството на САЩ потвърждава смъртта на четиримата американци, като назова имената на трима от тях: Андерс Ашър Бърк, Брандън Хау Степър и Кайл Джон Форти. Посолството препраща допълнителни въпроси към кенийските власти.

В полицейския доклад не се казва какво е причинило катастрофата.

Миналия месец трима американци бяха сред петима души, убити, когато самолетът им се разби, докато са се отправяли към Лодуар близо до езерото Туркана.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама