Чудовище извадиха от български язовир

09.07.2025 / 12:55 1

Кадър Язовир Стойковци

Сом гигант улови рибар в язовир "Стойковци" край благоевградското село Логодаж.

Чудовището впечатлява с размери - дълго е около 2,10 метра, а щастливецът, който може да се похвали с трофейния екземпляр, е 35-годишният софиянец Христо Кръстев, пише България Днес.

"Известно е, че този водоем - язовир "Стойковци", държи стабилна сомска популация, но в случая по-интересно е друго. Хищникът е налетял на въдица, заметната за шаран, със стръв две протеинови топчета. При битката с трофея помощ е оказал приятелят му Божидар Георгиев, с когото са били заедно на риболов. Накрая двамата са се снимали с трофея и ритуално са го върнали обратно", разказват от НЛРС "Съюз на ловците и риболовците в България".

Още в  "България Днес".

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама