Д-р Гергана Николова: Направленията са вече електронни, но пак разпечатваме всичко

01.08.2022 / 11:18 1

кадър Нова телевизия

Редактор: Веселин Златков

Общопрактикуващият лекар д-р Гергана Николова коментира въвеждането от днес на електронните направления за хоспитализация. Новият метод трябва прекрати носенето на хартиени документи от пациентите при постъпване в болница. За личните лекари обаче остава задължително да разпечатват всико, обясни тя.

„След като имаме електронно направления и електронно здравеопазване, защо трябва да разпечатваме всичко и да го държим в папки?”, попита в по Нова нюз д-р Николова. По нейни думи, не може да се очаква хаос в болниците заради електронните направления. Всяко лечебно заведение трябва да има съответния софтуер по изискванията  на Националната здравно-информационна система (НЗИС.) В реално време системата ще дава информация в кои болнични структури колко пациенти с какви диагнози и кога са постъпили, както и как са лекувани. НЗИС ще информира  в реално време и за наличните свободни и заети легла не само на ниво лечебно заведение, но и на ниво клиника или отделение.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
1
1
Серж (преди 3 години)
Рейтинг: 241565 | Одобрение: 48885
Абе, тази нахалната бабичка защо постоянно я показват по телевизиите и се изказва непрекъснато по медицинските въпроси? Тя ли е най-талантливия лекар в държавата? Или синът й е в борда на директорите на СЕМ?....

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама