Д-р Нури: Унизително е пациентите да ме нападат и обиждат, докато аз се опитвам да им помогна
Редактор: Юлия Георгиева
e-mail: julia_georgieva_petel.bg@abv.bg
кадър Нова тв
Отново агресия срещу лекари от Спешния център в Казанлък. Този пък близки на пациент обиждали в продължение на часове лекарите на смяна.
Не мога да си обясня тази агресия, но е факт, че цялото здравеопазване е объркано и хората не знаят къде да търсят помощ. И в даден момент като ги насочиш от едно място към друго, те агресират. Те не знаят кое е спешно състояние, кое е неотложно, за да се ориентират и нападат нас.
Това коментира за Нова тв д-р Садет Нури, която има 8-годишен стаж в Спешния център и 10 като лекар.
Случаите на вербална агресия са не ежедневие, а ежечасно. Този път обидите по мой адрес бяха на етническа основа. Казаха ми, че съм една мръсна туркиня и че дори санитарка не става от мен. След тези тежки думи написах пост, в който казвам, че съм лекар, но че ме е срам, че съм лекар, защото съм родена в България, България е моята родина, тук съм се изучила и тук работя. За мен е обидно и унизително да отправят към мен такива обиди на етническа основа, разказа докторът.
Ние сме в центъра, за да помагаме на пациентите. Несполуките и несгодите на пациентите, комплексите, натрупани с годините - всичко това се излива върху медицинския екип, посочи д-р Нури.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

1
1
