Д-р Юлиян Петров: Тестовете не са съвършени, но и родителите си позволяват да водят болни деца на училище

05.01.2022 / 12:16 0

кадър Bulgaria ON AIR

Родители си позволяват да водят болните си деца на училище, алармира специалист.

Учители и специалисти се обединиха около мнението, че тестовете, които се прилагат на учениците, не са прецизни, за да хващат заразата. 

"Това е равносметката на учители, надявам се и на двете министерства. Всички, които са заразени и са преносители на Ковид-19, са отчели отрицателен резултат при тестването в училище. Но това, че не са съвършени, се знаеше от самото начало. Те са първата врата да се открият някакви евентуални зарази", посочи председателят на синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа" д-р Юлиян Петров в ефира на Bulgaria ON AIR.

Според него по-добрият вариант е бил тестовете да се правят по домовете.

"Това щеше да даде възможност за много повече време. Доверието при нас е на карта, но колективната отговорност в България не е на това ниво, на което е в много други държави", смята д-р Петров.

Много родители водят децата си на училище, а те имат симптоми, добави събеседникът.

"Училището все пак показва, че е най-безопасната среда, че има най-нисък процент на заразяване. В училище се спазват най-много правила. Учителите са с най-висок процент ваксинации - над 50 %", информира председателят на синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа".

"Ще говорим за важните политики, за подреждането на приоритетите, за Ковид политиките. За нас по-важно е да се върнем към истинското образование, да се борим с една посредственост, която ни беше обхванала", уточни д-р Петров.

Гостът коментира и предложението учениците да започват училище на 1 септември, вместо на 15.

"Българските училища не са подготвени за това. Ако учениците започват на 1 септември, това означава учителите да започнат работа на 15 август. Знаем, че България е една изключително топла страна, а в много стаи в училищата няма климатици", каза той.

"Основният ни приоритет е да изискваме от учениците отговор, който съдържа мислене. Повторението в никакъв случай не ни върши работа. Прилагането на това, което сме научили, е това, което децата трябва да научат в училище. Трябва да избягаме от големия обем на знание и да се насочим към прилагането на тези знания, начините на мислене и към вкарване на готовност да бъдем на пазара на труда", заяви д-р Петров.  



За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2024 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама