Да го направим отново! Варненски журналисти за втори път раздават Независими награди за култура

03.12.2016 / 11:13 0

На 5 декември за втора поредна година ще бъдат раздадени Независими награди за култура Media AwARTs, които се определят от варненски журналисти. С призове ще бъдат удостоени актьори, художници, скулптори, режисьори, издатели, танцьори, културни институции и др., които имат високи постижения през отминаващата 2016 година. Някои от тях са и своеобразни културни посланици на Варна и страната далеч зад пределите на България. 



Репортерите и редакторите, които следят културния живот на града, прецениха, че за приключващата 2015-а най-забележителните личности и организации с  принос за него са следните: 
Гергана Плетньова – за актьорско майсторство и смелост, проявени във филма „Никой”;
Стефан Денолюбов – за последователните му успехи в българското кино и за яркото екранно превъплъщение във филма „Слава”;
Гаро Кешишян – за цялостно творчество и принос за развитието на фотографията в България и на културния живот на Варна;
Международно триенале на акварела – за обогатяването на международния културен календар на Варна и успеха на изданието му през 2016-а;
Доно Цветков – за приноса му в откриването на нови таланти на поп-сцената с фестивала „Откритие” и за високите му постижения в жанра на детската песен;
Мария Трофимова – за създаването на емблемата на регатата „Тол Шипс 2016” във Варна;
Валери Станков – за цялостно творчество и непокорен дух;
Анатоли Вапиров – за приноса му в развитието на джаза във Варна и в България и за създаването и организацията на Международния джаз фестивал „Варненско лято” в продължение на 25 години;
Хале 3 – за създаването на ново арт пространство и грижа за младите;
Йордан Георгиев – за дебют в живописта и съхраняването на традицията;
Фарс, Маус и Никка Лай – за устойчива промяна на градската среда във Варна и принос към художествената атмосфера;
Славян Стоянов -  за опазването на древната космическа обсерватория - кромлех край село Старо Железаре.

Всички номинирани и журналистите, оценили приноса им, ще се съберат на 5 декември от 19 часа в клуб-ресторант „Номер 1“. За гостите ще пее Искра Димова – IZZA, зад пулта ще бъде DJ Краси Минчев. Събитието се осъществява с подкрепата на г-н Красимир Симов, почетен консул на Република Индонезия, и мол Варна.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама