Данаил Папазов: Шести блок на "ТЕЦ-Варна" ще заработи до началото на март

27.01.2018 / 16:27 18

Снимка Булфото

Шести блок на „ТЕЦ-Варна” отново ще заработи, като това се очаква да се случи до началото на месец март. Това съобщи в обзорното предаване „Позиция” на Радио Варна бившият транспортен министър Данаил Папазов, който е управител на фирмата, купила ТЕЦ-а. Папазов допълни, че новият собственик ще се опита да въведе отново в експлоатация и четвърти и пети блок. Токът, произвеждан от трите мощности, ще се използва за студен резерв, а част от него може да се продава на Енергийната борса, съобщи Радио Варна.



Данаил Папазов каза още, че ще се инвестира в развитието на пристанището в „ТЕЦ-Варна”, което ще бъде използвано, освен да обслужва самата централа, така и за превози на контейнери и зърнени товари. "Амбицията ни е да предлагаме най-добрата пристанищна услуга в страната, като мислим да привличаме и нови товари", уточни Папазов. 

На въпрос: "Дали пристанището на ТЕЦ-а ще е конкурент на "Пристанище - Варна"? Данаил Папазов отговори: "Там /в пристанището/ има хора, които си разбират от работата и трябва да предприемат съответните мерки...".

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
17
3
kris (преди 8 години)
Рейтинг: 638869 | Одобрение: 126234
Като студент работих по ремота на 2 блок - заварявахме тръбите от неръждавейка горе за топлата вода.....Всеки блок от около 200Мвт излизаше от експлоатация за 3 месеца - смяна на тръби и почистване......На пристанището имаше 3 корабни стоянки за разтоварване на въглищата.....През 2006, ЧЕЗ купува от държавата ТЕЦа за 200 милиона евро с намерението да смени серооччистките и да премине на газ, предполагаеми разходи - 300 милиона, но се стигна до това фиаско, че през 2015 , централата беше изведена от системата за енергийния пазар......Години наред , благодарение на "усилията" на ДКЕВР и Министерството на икономиката, умишленото подържане на цената на тока доведе до финансова криза, като загубите само за 2013 бяха 68 милиона.....А отказа да се разреши студена мощност, само помогна за ликвидиране на бизнеса......ТЕЦ-Варна стана жертва на задкулисни машинации и ламтежи, за използване на пристанището за други цели......!!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама