Даниъл Спасов втори на световните финали на Киндер+ в Монте Карло. Награди го треньорът на Федерер

12.11.2019 / 09:32 3

Голям успех постигна варненският талант в тениса Даниъл Спасов. Състезателят на ТК Супер Спорт –Варна, с треньори Кристин и Тихомир Грозданови, се класира втори на световните финали в Мастърс турнира от веригата Kinder+Sport в Монако.

На кортовете на Карло Кънтри Клуб Даниъл победи двама представители на Италия, един на Монте Карло и един на Полша.

Във финалния мач Дани отстъпи пред унгарец, а след това варненският вицешампион бе награден лично от треньора на Роджър Федерер - Иван Любичич.

Киндър + е формат в тениса, в който участват 13 държави. Всяка страна провежда 6 турнира в периода април-септември. След като се изиграят всички турнири, състезателите с най много точки в съответната държава придобиват правото на участие в Мастърс турнир.

Даниъл Спасов стана шампион на 4 турнира, а в другите два завърши на второ и трето място. Така класирайки се на първо място в ранглистата за България той бе избран да участва на световните финали на Kinder+.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
2
0
MrBean (преди 6 години)
Рейтинг: 233047 | Одобрение: -2133
Бравооо!!!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама