Даниел Асенов-Тайсъна европейски шампион по бокс

24.06.2017 / 19:43 0

Българин стана европейски шампион по бокс за втори път. Даниел Асенов-Тайсъна защити титла си на първенството на стария континент в категория до 52 кг в Харков. Тайсъна спечели златото след победа по точки във финала срещу Дийн Фарел от Англия, съобщава БНТ.

Асенов изигра по шампионски и последния си двубой на ринга в Харков. Още в първия рунд българският боксьор взе предимство, което увеличи до втората почивка. Чак в средата на третата част Дийн Фарел пласира няколко точни удара, но те нямаше как да заличат надмощието на Тайсъна от Кукорево. Резултатът 3:2 съдииски гласа за Асенов запази европейският шампионски трон при 52-килограмовите за неговия досегашен притежател.

Това, с което нашият национал не успя да се пребори във финала, е престъпната съдийска съвест на германеца Кусмул и южнокорееца Ким, необяснимо защо предпочели англичанина за победител.