Демерджиев е категоричен, че има нарушения при сечта в Карловско
кадър bTV
Редактор: Веселин Златков
При всички случаи има нарушения при сечта в районите край Карлово, които пострадаха от тежкото наводнение, това заяви пред журналисти служебният вътрешен министър Иван Демерджиев. Той подчерта, че дори и да се докаже, че там е нямало незаконна сеч, в горските райони са оставени отсечени дървета, които не трябва да са там.
Министърът добави, че ще се провери защо те са оставени там, при положение, че в страната има дефицит на дърва и цената им постоянно расте. „Има стотици кубици дървесина”, заяви Демерджиев.
По-рано днес по БНТ изпълнителният директор на агенцията по горите Стоян Тошев заяви, че в района на наводненията няма незаконна сеч. Проверките продължават, като служителите на агенцията ходят на местата, които им посочат местните жители и настоя да се дават постоянно сигнали за нарушения в горите.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

