Десподов качи ПАОК на върха в Гърция

17.12.2023 / 20:27 0

Снимка paokfc

Блестящи изяви на капитана на националния ни отбор.

Кирил Десподов вкара две попадения за убедителната победа на ПАОК Солун с 4:1 при гостуването на Астерас Триполис в местното първенство. Крилото вкара за 2:1 и 4:1. Той вече има общо 5 гола за гръцкия клуб, 3 от които в шампионата.

Другите две попадения наниза австриецът Томас Мург, а домакините намалиха на 1:2 чрез Ервин Зуканович в 63-та минута.

В 34-ата минута гостите от Солун откриха резултата. Янис Константелиас стреля от границата на наказателното поле, топката отскочи към Мург, който на празна врата я прати в мрежата, пише focus-news.net.

В 59-та минута Десподов покачи на 2:0, засичайки с плонж подаване на централния нападател Самата. В 63-та минута домакините върнаха едно попадение, а след това вкараха и второ, отменено заради засада. В 69-та минута гостите възстановиха преднината си от два гола. Това стана след грешка на Алварес, която вратарят Пападопулос опита да поправи, но не успя да спре Самата. Кълбото бе поставено на Мург и австриецът на празна врата бе точен за 3:1.

Крайното 4:1 бе дело на Десподов, който в последната минута на редовното време завърши асистенция на младока Стефанос Тзимас, появил се като резерва.

ПАОК излезе временно начело с 32 точки от 14 мача. Панатинайкос, който по-късно днес гостува на Атромитос има 31. АЕК е на трета позиция с 30. Астерас Тлиполис е 6-и със 17 точки.