Десподов с пореден страхотен мач за победа на ПАОК

29.02.2024 / 01:00 1

Снимка paocfc

Най-добрият футболист на България за 2022 г. - Кирил Десподов, записа цял мач и вкара гол при победата на клубния си ПАОК с минималното 2:0 в гостуването на отбора на Пансерайкос в среща от 25-ия кръг на гръцката Суперлига.

С успеха тимът от Солун събра актив от 57 точки и е със само пункт по-малко от лидера АЕК.Гостите откриха резултата във втората минута от продължението на първото полувреме, когато се разписа Йоанис Константелиас. Голът на Десподов пък падна в изтичащите секунди на редовното време. След това обаче попадението бе записано като автогол на Петавракис от домакините, предава Спортал.

Затрудненията дойдоха от грубите действия на футболистите на Пансейракос, които накъсваха мача с много нарушения, заради което получиха цели пет картона, а двама от играчи бяха изгонени. Първо в 69-ата минута Морейра за втори път бе оцветен в “жълто”, а седем минути преди края на редовното време Панайотис Делиянидис бе пратен директно под душовете.

С успеха Десподов и компания изглежда, че излязоха от кризата на домашна сцена след драматичното отпадане за Купата на Гърция от Панатинайкос и разгрома с 1:4 от другия гранд - Олимпиакос, като това бе втората им поредна победа в Суперлигата.