Девня приключи годината с 4:0 и направи Тополи есенен първенец

11.12.2017 / 16:40 0

Девня 2005 приключи годината с разгромна победа. Подопечните на Николай Кателиев сразиха Асаково с 4:0 в отложен мач от „А” областна група за мъже в кв. „Повеляново” и направиха Тополи 2010 есенен първенец.

„Още в 7-ата минута Денислав Стефанов откри от дузпа, а на почивката се оттеглихме с комфортна преднина от 3:0 след още две попадения на Веселин Симеонов и Христо Янев. В началото на второто полувреме Денис Куцаров направи 4:0 и после свалихме темпото, тъй като всичко бе ясно. Зимуваме пети, но само на 5 точки от лидера, и съм убеден, че напролет ще се изкачим нагоре”, заяви за „Петел” играещият президент на девненци Диян Кателиев.

Тополи 2010 зимува на върха с 26 точки, пред Черноморец (Чернево) – 24, Аксаково – 23, Ботев (Брестак) – 22, Девня 2005-21, и Овеч – по 21.

Междувременно Диян Кателиев похвали детският тим на Девня 2005 за есенното му представяне в регионалното първенство на деца II група. В последния си мач девненци биха Преслав с 3:1 след два гола на Светослав Кателиев и зимуват втори – на една точка зад водача Шумен.