Девойките на ЖФК Варна с титла във Велико Търново

03.12.2017 / 14:33 0

Девойките на женски футболен клуб Варна спечелиха зимния турнир във Велико Търново за момичета, родени след 2006 г., в който участие взеха най-добрите 8 отбора в България.

Младите състезателки на варненския клуб триумфираха на финала след дузпи срещу Спортика Благоевград. В редовното време двата тима завършиха 2:2 с два гола на капитанката Виктория Генова.

В груповата фаза футболистките на Елена Пеева разгромиха Светкавица Градешница с 5:1, победиха НСА-София с 2:0 и отстъпиха на Енко Пловдив с 2:3, като по този начин завършиха на второ място в групата. На 1/2-финала удариха завършилия на първо място в другата група Ел Пи Суперспорт с 3:0.

Освен купата и медалите ЖФК Варна взе и индивидуална награда. За най-добър нападател на турнира бе избрана Виктория Генова.

Съставът на шампионките на ЖФК Варна: Емилия Кателиева, Габриела Бояджиева, Теодора Тодорова, Виктория Генова, Жасмина Христова, Жасмина Иванова, Даная Илиева, Поли Градева, Петя Баева, Гери Димитрова, Рейчъл Димитрова, Мартина Димитрова.