"Дежа-вю" на "Тича"! Иса и Минчев от дузпа донесоха втора поредна домакинска победа на Черно море. Варненци са на точка от Топ 4 (снимки и видео)

04.10.2019 / 21:52 1

Черно море спечели с 2:0 двубоя си срещу Берое от 12-ия кръг на Първа лига. Головете вкараха Исмаил Иса и Мартин Минчев, който бе точен от дузпа. Любопитното е, че това стана по абсолютно идентичен начин като предния успех на "Тича", който бе срещу Ботев. Тогава отново Иса откри, а талантливият Минчев удвои от бялата точка. След тази победа варненци излязоха пети във временното класиране, като изпревариха днешния си съперник и Арда, като трите тима имат по 18 точки. Арда обаче има домакински мач с Дунав в неделя. С една повече - 19, е четвъртият ЦСКА, който също е с мач по-малко.

По време на загрявката преди мача стана ясно, че титулярният вратар на Берое - Душан Перниш, е получил травма, която го вади от строя. На неговото място застана бившият "моряк" Пламен Колев.

Срещата в морската ни столица стартира на слабо ниво, а това бе и напълно логично, след като теренът на варненския стадион „Тича” бе в много лошо състояние след дъжда, който валя в Източна България. Двата отбора опитваха да се надхитрят, но по-дейният тим бе Черно море, който търсеше фланговете и натискаше леко опонента, но срещаше съпротивата на Берое. Домакините имаха двоен шанс след 22 минути игра, когато удар на Дани Кики бе блокиран от Александър Василев. Последва шут на Родриго Енрике, но той бе крайно неточен. В 35-ата минута домакините създадоха нападение отляво, а Мартин Минчев бе изведен зад гърба на защитата на старозагорци. Той напредна и отправи удар с левия крак, но Пламен Колев се намеси добре и отрази удара на младока от Черно море. Три минути по-късно двамата национални състезатели от домакините Васил Панайотов и Исмаил Иса разиграха така, че домакините да поведат. Халфът изпрати дълга топка зад защитата на Берое за Иса, който овладя и напредна солидно. Той стреля от малък ъгъл с добър завършващ удар, правейки безпомощен Пламен Колев. Малко преди последния съдийски сигнал за първата част Мартин Минчев можеше да удвои, но ударът му бе избит от Колев.

В 57-ата минута Берое нацели гредата след удар с глава на Виктор Генев от корнер. Само две по-късно Исмаил Иса бе изведен сам срещу вратаря на гостите леко под ъгъл и се опита да прекара топката през краката на Пламен Колев, но стражът на старозагорци успя да спаси. В 80-ата минута влезлият като смяна Аристот Ндонгала бе оставен непокрит в наказателното поле, но от близо не можа да нанесе удар с глава. В 85-ата минута Исмаил Иса избяга зад гърба на защитата и пусна успореден на вратата пас към Родриго, който обаче бе фаулиран. Мартин Минчев реализира отсъдената от рефера дузпа.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Черно море: Миодраг Митрович, Даниел Димов, Димитриос Хантакиас, Виктор Попов (90- Стефан Станчев), Цветомир Панов, Васил Панайотов, Патрик Андраде, Мартин Минчев, Дани Кики (78-Аристоте Ндонгала), Исмаил Иса (87-Емил Янчев), Родриго Енрике

Берое: Душан Перниш – Александър Цветков, Александър Василев, Виктор Генев, Иван Бандаловски – Георги Ангелов, Карлос Охене, Ибрахима Конте – Зоран Йосипович, Рубен Бригидо, Иван Минчев