Димитър Стефанов от СКТМ „Комфорт“ първи на „Млад Олимпиец“

10.10.2021 / 12:58 0

Снимки СКТМ „Комфорт“

Димитър Стефанов от СКТМ „Комфорт“ спечели Националния турнир за Купа България ”Млад Олимпиец” по тенис на маса за юноши до 19 години, Северна България.

В надпреварата в Горна Оряховица участваха 50 таланти. На полуфинала Димитър сътвори обрат от 1:2 гейма и 0:3 в в четвъртия гейм срещу Симеон Спасов от “Лъки спорт” (София) и спечели с 3:2.

Във финалния мач срещу панагюреца Стоян Зайков, състезаващ се за СК “Корабостроител 92” (Варна) Стефанов показа отново класа и след като първо губеше с 0:2 гейма, успя да изравни до 2:2. В контрагейма Митко губеше със 7:9 , но след изключително борбена игра, показа характер и спечели гейма с 11:9 и крайната победа 3:2 гейма.

Във финалния турнир от СКТМ „Комфорт“ участва и Александър Димитров, който завърши на 6-о място. За квалификации се класираха Борис Димитров (11-о място), Александър Димитров (12-о място) и Павел Еленов (13-то място).

За втори финален етап се класират първите 10 състезатели в крайното класиране от Северна България и 10 от Южна България, като списъкът се допълва от още 4 състезатели (квалификанти). Така общо 24 състезатели от цялата страна ще премерят сили за “Купа България“ след Нова година.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните новини - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

За реклама в "Петел" на цена от 50 лева на ПР публикация пишете на info@petel.bg и вижте още в - https://petel.bg/Reklama-v-Petel-bg__384655 .

Прочети тук - Защо e добре да рекламирате бизнеса си с ПР публикации в сайта Petel.bg