Директор срина със земята България
Редактор: Недко Петров
Стопкадри Нова Тв
Училищен директор смята, че правителството не си прави кризисен пиар с кампанията за цените в евро. Данко Калапиш е на мнение, че може би сега е дошъл момента за това. Той обаче уточни, че вижда и сериозен проблем, свързан с различните действия на институциите, които като че ли не се разбират помежду си. Според него по този начин те дават разнопосочни сигнали и това обърква ежедневния потребител.
Аз не съм финансов експерт, не съм банков експерт и не разбирам от валути, а разбирам от образование. Но някак си сигналите, които ми се изпращат от различните институции, то не е борба за война, не мога точно да кажа какво е, но на мен лично ми дават различни сигнали и ме притесняват, започна Данко.

Едни казват, че държавата е готова, други казват държавата всъщност може би не е толкова готова, а експертите от Световна банка и от Европейска комисия казват, че държавата ни е готова. Всъщност по-скоро трябва да обърнем въпроса натам, дали ние сме готови като потребители. За мен това е по-сериозния въпрос, продължи той.
Как така в Гърция приемаме еврото, и нямат проблем и не ползват калкулатор, а изведнъж тук ще ползваме калкулатор. Смятам, че тук Алеко Константинов преди доста години ни е описал проблема, който виждам аз като реален. По-скоро народът се притеснява от злоупотреба, по-скоро се притеснява от това да не покажем Бай Ганьо в действие, допълни Калапиш.

Моят апел към всички търговци и обществото е да не проявяваме Байганьовщината в 21 век, а да бъдем европейци. Защото ние сме такива от далечната 2007 година, да не говорим колко преди това сме членове на валутния борд, което не е никак за подценяване, заяви още по Нова Тв Данко Калапиш.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

