Директорката на Спортното Евелина Янчева поздрави боксьорите на Черно море след фурора на държавното

23.10.2018 / 10:56 0

Директорката на варненското Спортно училище "Георги Бенковски" Евелина Янчева поздрави боксьорите на Черно море след страхотното им представяване във втория кръг от държавното лично отборно първенство за младежи в Добрич.

Възпитаниците на треньорите Димо Савов и Георги Бояджиев грабнаха два златни, един сребърен и един бронзов медал в надпреварата, което им отреди трето място в отборното класиране.

Талантливите братя Прохор и Матвей Рязанови спечелиха титли в своите категории. Прохор стана №1 до 49 килограма, като на финала надви шампиона за юноши от Локомотив (София) Ервинал Сабри. Матвей пък се справи с Валентин Иванов от Мизия (Плевен) при 52-килограмовите.

Георги Радостинов загуби финала в категория до 69, след като бе леко ощетен от реферите срещу представител на домакините от Добруджа. В същата категория Явор Янев остана трети.

И четиримата страхотни таланти са ученици в Спортното училище "Георги Бенковски".