Днес се навършва една година от кончината на Елизабет II

08.09.2023 / 08:21 0

Снимка: Булфото

Една година от смъртта на кралица Елизабет Втора и една година, откако крал Чарлз Трети седна на престола.

Очаква се годишнината на Чарлз Трети да бъде отбелязва в тесен кръг. Ще има топовни салюти в Хайд парк, както и в замъка Единбург в Шотландия.

Кралица Елизабет Втора почина на 96-годишна възраст в замъка Балморал след 70 години на трона. По повод първата годишнина от кончината ѝ Бъкингамският дворец разпространи фотография на Елизабет Втора, направена от фотографа Сесил Бийтън, през октомври 1968 година. Крал Чарлз Трети пусна аудиообръщение.

"На първата годишнина от смъртта на Нейно Величество и от възкачването ми на престола си спомняме с огромна любов дългия ѝ живот, всеотдайната ѝ служба и всичко, което тя значеше за нас. Благодарен съм за любовта и подкрепата, която показахте към мен и съпругата ми през тази година. Правим всичко възможно, за да ви служим."

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама