До 5 години затвор за незаконно влизане и пребиваване в Гърция
снимка: Пиксабей
Изменението на закона относно имиграцията в Гърция беше гласувано и прието с мнозинство на фона на напрежение и контрааргументи в парламента.
Със 177 гласа "за", 74 "против" и 42 "присъстващи", изменението, внесено от правителството за справяне с миграционните потоци, беше гласувано, предаде съобщи кореспондентът на Bulgaria ON AIR в Гърция Силвия Станчева.
Изменението спира за три месеца възможността на мигрантите, идващи от Северна Африка, да кандидатстват за политическо убежище.
Правителството заяви, че няма отворени, а контролирани граници, докато опозицията критикува новите, извънредни мерки, които се насърчават.
Посланието, че преминаването към Гърция е затворено, се изпраща от правителствени служители в момент, когато изменението, прокарано в парламента от Министерството на имиграцията, което предвижда тримесечно спиране на процедурите за предоставяне на убежище за мигранти, пристигащи в Гърция с лодка от Северна Африка, беше гласувано в подкрепа.
"На всеки, който е нелегален, присъдата му няма да бъде отложена или заменена, така че той ще остане в затвора, освен ако не поиска да бъде върнат. Отсега нататък както влизането в страната, така и престоят му нелегално ще водят до затвор", каза говорителят на правителството Павлос Маринакис, допълва Bulgaria ON AIR.
Новите, спешни мерки, които се насърчават за справяне с миграционната вълна от Либия, включват създаването на постоянна затворена структура в Крит и намаляване на помощите.
"Имаме граници, имаме територия и ще я защитим", заяви министърът на имиграцията и убежището Танос Плеврис в парламента.
От своя страна, министърът на външните работи Георгиос Герапетритис подчерта: "За нас няма отворени граници. Днес има контролирани и първият приоритет е защитата на гръцките граждани".
Мерките на правителството:
До 5 години затвор за незаконно влизане и пребиваване;
Удължен срок за административен арест до 2 години (вместо сегашните 18 месеца);
Възможност за доброволно репатриране без наказания.
"Пътят оттук нататък за нелегалните имигранти ще бъде затвор или навън", обяви Плеврис и добави, че "52% са бежанци, 48% експлоатират системата и изнудват страната да остане".
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

1
0
