До дни започва издирването под вода на останките на полет MS804 на "Еджиптеър"

27.05.2016 / 07:14 0

Илюстрация: Уикипедия

Подводната част от операцията по издирване на останките и черните кутии на пътническия самолет на "Еджиптеър", разбил се в Средиземно море, ще започне в следващите дни, съобщи френското Бюро за разследване на самолетни катастрофи (ВЕА).

Пътническият самолет на "Еджиптеър"“, изпълняващ полет MS804 от Париж за Кайро, изчезна от радарите сутринта на 19 май над Средиземно море във въздушното пространство на Египет. На борда е имало 66 души, припомня РИА Новости, цитирана от "Фокус". 

"Подводното издирване ще започне в следващите дни, след пристигането в зоната на катастрофата на хидрографския кораб Laplace на френските ВМС", се казва в съобщение на бюрото. 

По-рано беше съобщено, че в издирването на отломките на самолета ще се включи компанията Alseamar, специализирана в дълбоководни операции.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама