Добрата новина, която очаквахме! След публикация на Петел: Събраха сумата за лечението на малката Маги в Берлин!

15.03.2017 / 11:08 2

Сумата за лечението в Германия на тригодишната варненка Магдалена е събрана. Това съобщи за Петел нейната майка Христина. На 7 февруари нашият сайт писа, че Маги се нуждае от вашата помощ и само след малко повече от месец необходимите пари вече са постъпили в посочената банкова сметка.

„Много съм развълнувана и искам да благодаря на всички хора, които се озоваха на нашия апел и ни помогнаха. В момента пиша благодарствено писмо, придружено със събраната сума, в страницата на Маги във фейсбук. Трябваше да съберем 15 000 евро, а вече имаме 20 000 евро, и затова прекратяваме кампанията. В неделя летим за Берлин, където в следващите 7-8 месеца Маги ще бъде подложена на химио-терапевтичен курс в местна клиника. Събраните пари ще са достатъчни са един добър старт на терапията“, заяви Христина.

 

Петел припомня историята на Маги, разказана от нейната майка:

„Магдалена се роди голямо и здраво бебе, но когато бе едва на 10 месеца лекарите откриха, че стада от Остра Лимфобластна Левкемия и започнахме незабавно лечение във Варненската Онко-хематология. Прогнозите бяха добри, а и организма и се поддаде на лечението и постигнахме ремисия още в средата на втория курс, което и успокои лекарите й. Факт е обаче, че ни спестиха информацията относно естеството на риск в нейната възрастова група и автоматично отхвърлиха варианта за така жизнено необходимата към този момент Трансплантация на стволови клетки. Впоследствие лечението и продължи още година и половина, чрез прием на цитостатици перорално, като през целия период бяхме под постоянен мониторинг на лекуващия й лекар. Курсът на лечение завърши след изследване – миограма на костния мозък, която бе извършена декември миналата година. Резултатите бяха добри и получихме най-големия подарък – здраво дете.
Спряхме приема на цитостатици и кошмара започна отначало. Поради съмнения относно здравословното състояние на Маги миналата седмица отново направихме миограма и резултатът бе рецидив на остра лимфобаластна левкемия, но вече имаме засягане на централната нервна система.
В момента сме започнали лечение отново във Варненската детска онко-хематология, тъй като болестта и прогресира много бързо, но възнамеряваме да продължим химио-терапевтичния курс в Германия, където и да извършим трансплантация на стволови клетки. Двугодишното лечение „стопи“ нашите финансови средства, за това в момента стартираме кампания за набиране на капитал с който да можем да заминем и започнем лечение в Германия.
Нашата диагноза в България може да звучи страшно и да се възприема като присъда, но в цивилизования свят е съвсем лечимо заболяване. Нямам никакво съмнение, че дъщеря ми има силата да се пребори и с това стига да попадне на точното място.
Посочената сметка не е дарителска, тъй като смятаме да сме в групата на медицинските мигранти, като влезем в немската социално-осигурителна система, а персонална. Необходими са ни 15 000 евро за да се установим и започнем лечение в Берлинска клиника.“

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама