Добрин Иванов: Не се ли намеси държавата още сега в енергийната криза, икономиката ни ще бъде тотално ликвидирана

19.10.2021 / 08:03 1

Редактор: Юлия Георгиева 

e-mail: [email protected]

кадър Нова тв

Ако държавата не се намеси в енергийната криза икономиката на България ще бъде ликвидирана. В момента сме в безпрецедентна ситуация, цената на тока се повиши над 4 пъти, а от вчера до днес е скочила още с 10%.

Това коментира в ефира на Нова тв Добрин Иванов. 

Сметките за септември са факт и те са двойно по-високи от септемврейските сметки миналата година. А сметките за октомври очакваме тези сметки да са поне три пъти по-високи спрямо същия месец на миналата година, коментира той. 

И посочи, че ако един малък бизнес е плащал 1000 лева на месец за електричество, то новата му сметка ще е най-малко 3000 лева, освен ако цената не се нормализира до края на този месец. Това са непосилни сметки, които не могат да бъдат платени, коментира той.

На ръба са не само бизнесите - от малки до големи, но и самите търговци на ток, защото те нямат ресурс да го купуват, допълни той.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
0
1
Sicario (преди 4 години)
Рейтинг: 8860 | Одобрение: -2620
Хора, не разбрахте ли че Правителството събира пари от бизнеса през цената на тока. Те така ще оглозгат бизнеса и скоро няма да има къде да се работи. Българина ще обеднее още повече и ще разпродаде всичко на безценица за оцелее. Т.е. тези които имат "мазнинка" както казваше Тиквун, ще оцелеят и забогатеят. Тези които бяха ден-за-ден ще тръгнат по кофите. Идва "Румен Радевата Зима". БОГ ДА ПАЗИ БЪЛГАРИЯ !!!
deaf forever

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама