Добруджа се оказа прекалено силен за Черно море БАСК

18.02.2018 / 10:00 1

Волейболният Добруджа 07 (Добрич) победи Черно море БАСК с 3:0 (25:23, 25:22, 25:21) в мач от деветнадесетия кръг на Суперлигата при мъжете в зала „Добротица“ в Добрич.

Така добричлии записаха десета победа в шампионата, като с девет загуби и 29 точки продължават да заемат седмо място във временното класиране. Тимът на Черно море отбеляза четиринадесета загуба, като с пет победи и 17 точки се намира на девето място в таблицата, пише bgvolleyball.com.

Близо 1000 зрители подкрепяха своите по пътя към успеха, който не беше лесен за домакините. Гостите се бореха със зъби и нокти, като двубоят бе много оспорван. В първите две части добруджанци измъкнаха геймовете в решителните моменти, като с повече устойчивост и решителност успяха да сломят съперника.

В третата част варненци дръпнаха с 8:4, като диктуваха темпото до второто техническо прекъсване. След това обаче домакините отново наложиха волята си, като не допуснаха обрати и затвориха мача с чиста победа.