Доц. Стойчев посочи огромен проблем за България
Редактор: Недко Петров
Стопкадри бТВ
Доцент е поредната публична личност, която взе отношение по болезнена за страната ни тема. България се намира най-долу в класацията в битката с корупцията, като зад нас е единствено Унгария.
Отчитайки това, Стойчо Стойчев заяви, че това на първо място трябва да ни каже, че не става дума само за корумпиран елит, а става дума за корумпирано общество.
_%20621x%201141.png)
Ние самите с нашето поведение подхранваме тези усещания за корупция, допустимостта на това да даваш подкупи, за да получиш предимство или да си уредиш някакъв проблем, или пък въобще социалната приемливост на това нещо като социална практика в нашия живот, започна той.
Тази практика има високи нива и затова тя е много по-масов проблеми и много трудно може да стане само като преследваме политиците или ги дебнем да ги хванем в крачка и да се опитаме през съдебната система да ги осъдим. Тук става въпрос наистина за цивилизационен проблем, който като всеки друг цивилизационен проблем се оправя с десетилетия, а понякога и със столетия за съжаление, допълни в „Лице в лице“ доц. Стойчев.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

0
3
