Доц. Стойчо Стойчев: Има три варианта пред кабинета

15.10.2025 / 08:49 0

Редактор: Недко Петров

Стопкадър Нова Тв

Доц. Стойчо Стойчев изключи възможността Бойко Борисов да преформатира правителството, така че да има по-големи правомощия за Делян Пеевски. Политологът обяви, че има три варианта пред кабинета след заканите на лидера на ГЕРБ.

Първият е да спадне напрежението в рамките на някакви общи разговори, било то в Съвета за съвместно управление и с контактни групи, с или без участието на „ДПС – Ново начало“.  

Втория вариант е, ако много се изостри напрежението, за което лично Стойчев не вижда основание в момента, да се стигне до някакъв вид парламентарна криза, която да произведе някакво ново мнозинство. И чак като трети вариант са предсрочни парламентарни избори, най-малкото защото конюнктурата у нас не го изисква.

Стойчев коментира също дали е възможно в рамките на този парламент да се състави ново мнозинство.

Възможно е такава, със същите партии е възможно, просто с нов мандат, нови разговори и така нататък. Това са процедури, които са извървявали в западната демокрация многократно. Ние все повече преминаваме към такъв модел демокрация и тези процедури почнаха при нас да имат значение, заяви още по бТВ Стойчо Стойчев.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама