Драма в Мелбърн! Григор Димитров - Надал 3:6, 7:5, 6:7, 7:6, 4:3 (на живо)

27.01.2017 / 15:21 14

Григор Димитров води люта битка с Рафаел Надал на Аустрелиън Оупън. Българинът преследва първо класиране на финал на турнир от Големия Шлем.

В момента резултатът е 2:2 и се играе решителен пети сет, в който резултатът е 4:3 за Григор.

Надал взе първия сет с 6:3, после Григор изравни след 7:5, а испанецът измъкна тайбрек - 7:6 (7:5). В четвъртия сет ролите се размениха и нашият спечели втория тайбрек в срещата със 7:6 (7:4).

Преди срещата днес Надал води със 7:1 победи на Григор. Последният мач между двамата беше спечелен от българина, в края на сезон 2016. На турнира на твърди кортове в Пекин българинът срази Рафа с 6:2, 6:4, пише Блиц.

ПЪРВИ СЕТ

Надал спечели откриващия гейм, в който Григор имаше шанс да стигне до пробив, след като водеше с 40-15. Стигна се до няколко дюса, но испанецът все пак съумя да вземе подаването си. Димитров веднага изравни. Българинът наниза първия си ас в мача за 40-0, а после с още един затвори на нула. Испанецът не остави шанс на Гришо в третия гейм, а след това постигна и първи пробив, за да поведе с 3:1, след което го затвърди за 4:1 в гейм, в който Рафа не даде нито точка на Димитров. Григор взе подаването си с 40-15, за да намали изоставането до 2:4. Надал обаче беше безпощаден в седмия гейм и след втори спечелен гейм на нула поведе с 5:2. След това Димитров беше убедителен, дръпна с 40-0, след което обаче сбърка воле на опразнения корт. Геймът приключи с ретур в аут на испанеца - 3:5. Надал даде само точка на Димитров в деветия гейм, след който спечели сета с 6:3.

ВТОРИ СЕТ
Григор започна със сервис гейм, в който даде само точка на Надал. Нашето момче опита да си осигури ранен аванс, но въпреки невероятното си себераздаване в едно от разиграванията испанмецът изравни - 1:1. Димитров сервира отлично, което доведе до 40-0, след което Надал намали до 40-30, а при третия си геймбол българинът приключи подаването си с драйв воле от фрохенд - 2:1.

Григор взе първата точка с бекхенд уинър, след което матира съперника с форхенд по правата. Българинът продължи с отличната си игра и стигна до аванс от 40-0 и три точки за пробив, възползвайки се и повеждайки с 3:1. Димитров затвърди пробива за 4:1. След това Надал взе два поредни гейма, намалявайки изоставането до 3:4. Димитров загуби първите две точки, след което изигра много добър ретур и стана 30-15. После се стигна до дюс, а в крайна сметка пробивът стана факт и Григор поведе с 5:3. Надал обаче бързо върна пробива, давайки само точка на българия (40-15) - 5:4.

Десетият гейм започна с ретур в аут на Димитров. Българинът изравни след дълго разиграване. Този гейм продължи много дълго, като Григор изпусна цели четири сетбола, за да се стигне до изравняването - 5:5. Нашето момче показа по-здрави нерви, спечели подаването си за 6:5 и си гарантира минимум тайбрек. Надал изкара форхенд за 15-30, след което с излизане на мрежата Григор се добра до нови два сетбола. И с беххенд в аут след час и 3 минути българинът изравни сетовете - 1:1.

ТРЕТИ СЕТ
Григор започна отлично и със спечелен гейм на нула откри резултата в третата част - 1:0. Последва размяна на геймовете до 2:2, а в петия испанецът постигна пробив, след като играта беше равностойна до 30-30, когато сънародникът ни изкара форхенд на опразнения корт. Григор съумя да върне пробива и въпреки че изпусна три възможности, при четвъртата Надал изкара форхенд в аут - 3:3.

В седмия гейм Григор реализира осми ас в мача, за да поведе с 40-0, Надал взе точка, а при втория си геймбол хасковлията успя да дръпне с 4:3 след нов ас. Испанецът обаче отвърна светкавично и с гейм на нула изравни - 4:4. Двама си размениха по още един гейм за 5:5.

Единадесетият гейм протичаше точка за точка до 40:40, когато Димитров стигна до геймбол и се възползва от него, повеждайки с 6:5. Надал реагира като ужилен, спечели на нула и доведе спора до тайбрек - 6:6.

В него Надал поведе до 4:2 точки, като Димитров отново успя да навакса изоставането - 4:3. Последва нервно разиграване и бекхенд на българина излезе в аут за 3:5. Григор веднага успя да намали до 4:5 след десетия си ас до този момент в полуфинала. Въпреки че вкара първи сервис, прати форхенд в мрежата за 5:5. Григор доминираше в следващата точка, но изкара форхенд и първият сетбол беше за Надал, който поведе с 6:5, след което се възползва от шанса си и спечели третия сет, повеждайки с 2:1.

ЧЕТВЪРТИ СЕТ
Надал спечели трудно откриващия гейм, след което Григор изравни, вземайки подаването си - 1:1. Подсечен сервис на испанеца му осигури преднина от 30-0, а седмият му ас от началото на полуфинала му донесе геймбола. Рафа първо не сполучи, а на втори сервис влезе в разиграване и направи непредизвикана грешка за 40-15. Накрая обаче неконтролиран бекхенд на българина излезе в аут и Надал поведе с 2:1 гейма в четвъртата част. Димитров заигра още по-напористо, заслужи си геймбол, който обаче не успя да реализира, изпускайки инициативата в разиграването - дюс. С отличен ас първата ни ракета взе предимство, а после завърши с форхенд уинър, за да изравни.

При 2:2 Григор измъчи максимално Надал при сервиса му, като поведе с 30:15. Испанецът обаче показа класата си и с удар по правата се измъкна. Последва силен сервис, който не бе върнат от Григор, а в следващото Надал взе гейма си - 3:2 за испанеца. Гришо записа 12-ия си ас, а зрелището на корта продължи с пълна сила. Българинът и испанецът показаха най-доброто от себе си, а хасковлията стигна до изравняване след гейм на 30 - 3:3. Григор посрещаше все по-добре сервиса на Матадора, но въпреки това не успя да стигне до пробив. В решителен момент направи непредизвикана грешка, а с уинър на линията Надал взе подаването си - 4:3 в негова полза. Геймът започна с ас на Димитров, който е под номер 13 на сметката му. Нашето момче показа по-голяма свежест и отново изравни - 4:4, след което Надал пак дръпна - 5:4, след като приключи подаването си с втория си геймбол.

Григор беше перфектен в десетия гейм и след два поредни аса доведе спора до 5:5. Надал обаче отново дръпна - 6:5. Димитров игра много агресивно и с 15-ия си ас в мача доведе спора до втори тайбрек - 6:6.

В него Григор извади късмет във втората точка, с която изравни за 1:1, след като топката закачи линията с милиметър след удара му. Димитров обърна до 2:1, след което Надал направи 2:2, а нашето момче беше безупречен след това и дръпна с 5:3. След това, с излизане на мрежата Димитров проби отново за 6:3 и получи три сетбола, възползва се от втория за 7:4 и вкара полуфинала в решителен пети сет.