Драмата е пълна! Скандали в Мелбърн! Мощен удар по Рафа! Григор лети! Френетични минути (на живо)

27.01.2017 / 13:08 1

Гришо Димитров и Рафа Надал играят в драматичен мач! Скандали, пробиви и френетичен тенис на корта. Двамата спорят в полуфинал в Мелбърн. Победителят ще играе за титлата с Федерер. А битката между Григор и Надал е историческа за българския спорт. Наш тенисист може да се класира за финал на турнир от Шлема, пише pik.bg.

Досега Рафаел има баланс от 7:1 победи в срещите с Димитров. Григор обаче триумфира в предходния мач между двамата. Рафа се намира в много добра форма в момента. Матадора надви Раонич с 3:0 сета на четвъртфиналите и е считан за фаворит в двубоя с Гришо.

Димитров също удивлява на корта. Родният тенисист се намира в поредица от 10 успешни срещи в Австралия. Григор надигра Джонсън, Маю, Тийм, Раонич и Нишикори, за да триумфира с титлата в Бризбейн.

На Откритото първенство на Австралия Григор се наложи над О'Конъл, Чун, Гаске, Истомин и Гофен. Дали серията на Гришо от успехи на корта ще продължи? Нашият спортист се радва и на сериозна родна агитка в Мелбърн.

Мачът стартира с маратонски гейм. Димитров получи две възможности за пробив, след като се стигна до резултат 15:40. В този момент Рафа се активизира и не позволи да се стигне до брейк.  Близо 8-минутна битка в началото на двубоя само в гейм 1. Последва страхотен сервис-гейм за Григор - 1:1.

Надал показа най-добрия се тенис в следващите минути - 2:1, брейк - 3:1 за Матадора. Серията от геймове за Рафаел продължи, затвърждаване на пробива и 4:1. Успех за Григор на сервис - 4:2. Гейм за Надал и 5:2. Нови 2 гейма без пробив и крайно 6:3 за Рафа в частта.

Вторият сет започна със сервис-гейм в полза на Димитров. Рафаел изравни 1:1. Ново позитивно представяне на Григор на сервис - 2:1. Родният тенисист опитва да осъществи обрат!

Преломът е факт! Пробив на нула 3:1 за Гришо! Скандали във връзка сервирането на Рафа! И забавяния от страна на Надал в този елемент от играта. Валверду, треньор на Димитров, а и съдията взимат отношение по казуса. Затвърждаване на брейка 4:1. Рафаел опитва да се върне в частта 4:2. Важен сервис-гейм за Григор. Тук обаче последва спад в играта на Гришо. 2 двойни грешки на Димитров и пробив за Надал - 4:3.

И нов импулс на Григор - брейк! 5:3! Гришо сервира за сета. Рафа обаче осъществи пробив, нашият тенисист пропусна страхотна възможност да затвори частта. 5:4. Нови проблеми за сервиращия. Маратонски гейм! Надал отрази цели 4 сетбола. Резултатът става 5:5. В следващия гейм се стигна до 30:30. Григор се активизира и поведе с 6:5. Надал отново подава за оставане в сета. Пробив - 7:5 за Гришо! 1:1 сета!

За начало на третия сет - много добър Григор на сервис - 1:0. Надал отвърна на удара - 1:1. Зададе трудно подаване на Гришо. А мрежата оказа ключова роля в гейма. При равенство, късметът помогна на Димитров, нашият удържа сервис-гейма си - 2:1. В този момент Рафа показа отново защо е голям вшампион. Матадора не се разколеба. Напротив. Изравни 2:2 и осъществи пробив - 3:2 гейма за Надал.

Нова драма на корта! Маратонски гейм и брейк! Гришо връща пробива! 3:3!

"ГРИГОР, ГРИГОР, ГРИГОР", мощни възгласи озаряват корта. Родната агитка вдъхва допълнителна увереност на Димитров.

Срещата на "Род Лейвър Арина" може да гледате ТУК!