Дубълът на Черно море остава на върха в Трета лига след класика

10.09.2023 / 11:36 0

Снимка chernomorepfc.bg

Талантливи "моряци" с нов успех.

Дублиращият тим на Черно море записа класическа победа с 3:0 при домакинството си на Бенковски (Исперих) в мач от 5-ия кръг на Североизточна Трета лига. „Моряците“, водени от Иван Николов, успяха да поведат в резултата в 20-ата минута, след като Николай Костадинов матира вратаря на гостите с удар от около 20 метра.

В 58-ата минута Радослав Петров удвои. Той се разписа с премерен изстрел извън наказателното поле. Крайното 3:0 оформи резервата Денис Корсо, след страхотна атака. Берк Бейхан отне топката в средата на терена, подаде към Николай Костадинов, който с едно изведе Корсо сам срещу стража на Бенковски, а той не сгреши, пише chernomorepfc.bg.

Така Черно море остава лидер в класирането с пет победи от пет мача, с голова разлика 13:3.

В следващия кръг „моряците“ гостуват на Рилци. Мачът е на 17 септември, неделя от 17 часа.

Съставът на Черно море: Георги Ненов, Петър Христов, Константин Грахльов, Берк Бейхан, Георги Венциславов, Борис Стойов, Пламен Аршев, Радослав Петров, Николай Костадинов, Толга Мюрвет, Кристо Яначков (Антоан Манасиев, Георги Пасков, Мартин Банев, Кристиян Евдокиев, Дейвид Луканов, Димитър Ковачев, Александър Киров, Димитър Павлу, Денис Корсо).