Дубълът на Черно море стартира с победа в Трета лига

14.08.2022 / 20:19 0

Снимка chernomorepfc.bg

Дубълът на Черно море стартира новия сезон в Трета лига – Североизточна група с победа. “Моряците” надиграха Устрем (Дончево) в мач от първия кръг на на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост, пише chernomorepfc.bg.

Алекс Йорданов откри резултата в 27-ата минута, а Преслав Статев в 50-ата минута от дузпа изравни. 10 минути по-късно Алекс Йорданов бе съборен в наказателното поле, а Марин Петков не сгреши от бялата точка за 2:1. До края на двубоя “моряците” имаха възможности за трети гол, но не успяха да се възползват от тях по най-добрия начин. Освен това от Черно море имаха претенции за неотсъдена дузпа през втората част.

Трябва да се отбележи безобразно слабото съдийство в тази среща. Неадекватните отсъждания на главния рефер на двубоя вбесяваше футболистите и на двата отбора, а най-куриозното бе когато отсъди дузпа през първата част в полза на Черно море, но след като гостуващия тим го обградиха на терена и започнаха да го бутат, отмени решението си.

Срещата бе наблюдавана от треньорът на представителния тим на Черно море Илиан Илиев и неговите помощници Петър Костадинов и Боян Пейков.

В следващия кръг Черно море гостува на Доростол в Силистра. Мачът е на 21 август от 18 часа.

Съставът на Черно море: Галин Григоров, Наско Янков, Валентин Касабов, Стефан Димов, Дейвид Луканов, Берк Бейхан, Александър Йорданов, Толга Мюрвет, Марин Петков, Калин Георгиев, Милен Николов (Денислав Стойчев, Симеон Николов, Серги Кешкерян, Николай Трифонов, Петър Иванов, Жечко Йорданов, Константин Грахльов)