Дупка като от метеорит се появи на крайбрежната алея във Варна под Аквариума
Кадър, Петел, архив
Голяма дупка стресна минувачите към плажа във Варна.
Аварирала канализация стана причина да бъде направена дупка, като от метеорит във Варна. Дълбокият ров се намира на Крайбрежната алея – под Аквариума. Още от вчера се действа по аварията. Днес екипи на ВиК-Варна усилено продължават работата.
Причината за огромната и дълбока над 2 метра дупка е авария на мръсен канал, който е на близо 100 години. Времето е оказало своите разрушителни действия и той е много корозирал, като на места направо се е разпаднал. В момента се работи по близо 50-метров участък.
От ВиК-Варна обясниха за Varna24.bg, че проблемът е сериозен и ще бъде направено всичко възможно да бъде частично ремонтиран, така че да не пречи на летния сезон. Ако не излязат подводни камъни, то до края на утрешния ден най-компрометирания участък ще бъде ремонтиран. След това дупката ще бъде запълнена и изравнена с чакъл. Така ще бъде през уикенда, когато няма да се работи, за да не се пречи на хората, които искат да плажуват.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

