Два часа полиция и пожарна спасяваха зазидано коте в блок в Бургас

30.01.2026 / 22:50 0

кадър: БНТ

Бездомна котка беше зазидана в подстълбищна площадка при саниране на блок в Бургас. По данни на зоозащитници тя е престояла там близо седмица, а строителните работници отказвали да съдействат за нейното освобождаване.

След множество подадени сигнали за мяукане изпод бетона на блок 11 в жк. "Меден рудник", днес полиция, пожарна и общината предприеха спасителна операция за бедстващото животно.

След намесата на институциите строителната фирма разбила бетона със специализирана техника, предаде БНТ.

Акцията е отнела около два часа. При появата на процеп, котката се отскубнала и побягнала през тревните площи, въпреки че бил осигурен специалист да я прегледа.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама