Двама души загинаха в Абу Даби от отломки от балистична ракета
Кадър Ютуб
Още трима са ранени след успешния прехват на иранските въздушни удари
Двама души загинаха, а други трима бяха ранени при падане на отломки от прехваната балистична ракета в столицата на Обединените арабски емирства (ОАЕ) - Абу Даби. Поразени са и няколко леки автомобила, съобщиха от министерството на отбраната на страната, цитирани от агенция ДПА, цитира Дунав мост
Трагичният инцидент се случи малко след като военното ведомство на емирствата обяви официално, че системите за противовъздушна отбрана работят активно по отблъскването на координирана атака. Според данните военните отговарят на насочени към страната ирански балистични ракети, както и на заплахи от нападения с безпилотни летателни апарати.
Ескалацията на напрежението в региона продължава да взема жертви сред населението и инфраструктурата. Според официалната статистика на властите, до вчерашния ден в резултат на иранските нападения в ОАЕ са загинали общо девет души. Ранените при предишните атаки достигат 166 души, като в тази бройка не влизат пострадалите от днешния удар в столицата.

