Двама от Черно море играха за младежите на България при 1:1 с Полша

13.10.2020 / 21:29 0

Снимка: Team Bulgaria, фейсбук

Двама от Черно море играха в драматичен мач на младежкият национален отбор в Полша.

Нашите завършиха 1:1 като гости на поляците в предпоследния си двубой от Група “5” на квалификациите за Евро 2021.

"Морякът" Виктор Попов излезе титуляр и игра през цялото време, а съотборникът му на "Тича" Илиан Илиев се появи на терена след почивката.

В края на срещата като резерва влезе и бившият "моряк" Мартин Минчев, който сега е в чешкия Спарта (Прага).

Футболистите на Александър Димитров играха много добре и превъзхождаха съперника си, но не успяха стигнат до победата. Здравко Димитров изведе нашите момчета напред със страхотен гол преди почивката, но през втората част Бартош Бида изравни.

България се нуждаеше единствено от победа, за да стигне почти сигурно до финалите в Унгария и Словения догодина, но сега ще трябва да се надява на чудо в последните мачове, за да вземе визи за Евро 2021.

Теоретичните шансове за класиране все пак остават, но за жалост, граничат по-скоро с фантастиката. При победа в последния ни мач срещу Естония и загуба на Полша от Латвия, "лъвчетата" ще станат втори, но шансът да сме сред най-добрите 5 втори отбора е минимален, тъй като има прекалено много независещи от нас фактори, пише gong.bg.